ارسال ۲ هزار اثر به جشنواره «قرآن نور و امید»

تهران- ایرنا- دبیر جشنواره ملی و مجازی «قرآن نور امید» گفت: بیش از ۲ هزار پاسخ و اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان دارالقرآن الکریم سید مصطفی حسینی واعظ گفت: به لطف خداوند متعال همزمان با فرا رسیدن ماه میهمانی خدا، ماه رحمت و بندگی، جشنواره ملی و مجازی قرآن نور اُمید، با محوریت گفتمان تواصی و قرآن نورامید به عنوان ویژه برنامه کارگروه قرآنی ستاد عملیات فصل بندگی کشور (ویژه ماه مبارک رمضان) و به همت سازمان دارالقرآن الکریم در حال برگزاری است.
وی اظهار داشت: آثار و پاسخ های رسیده در بخش های تفسیر آسان قرآن کریم شامل ترجمه و تفسیر آسان سوره های منتخب جزء سی ام قرآن کریم، بخش نهج البلاغه شامل حکمت های نهج البلاغه، بخش روایت زندگی بر اساس فیلم های کوتاه روایت زندگی، بخش حفظ موضوعی قرآن کریم با موضوع استقامت و پیروزی در پرتو قرآن کریم، بخش کتابخوانی با محوریت کتاب قرآن زنده است و پیام قرآن روزانه با یک سوال از یک جزء قرآن کریم است.

به گفته حسینی واعظ همچنین برخی از این آثار و پاسخ ها مربوط به بخش ویژه کودک و نوجوان (زیر ۱۸ سال) شامل بخش های داستان محمد رسول الله (ص) و مسابقه بر اساس انیمیشن محمد رسول الله (ص)، بلبلان وحی ویژه پسران، مسابقه تلاوت تقلیدی قرآن کریم در سه سبک مصطفی اسماعیل، عبدالباسط و شحات انور و همچنین حفظ سوره های قدر و عصر ویژه کودکان زیر هفت سال است.

حسینی واعظ افزود: این طرح به صورت ملی و کشوری برگزار شده است و شرکت برای عموم علاقه مندان آزاد است و دبیرخانه آن در دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان مستقر است.
وی اضافه کرد: به منظور باز نشر آثار رسانه ای همچون عکس ها و فیلم های رسیده به دبیرخانه جشنواره، کانالی تحت عنوان گلستان قرآن (رسانه) به نشانی golestan_quran_resaneh@ در پیام رسان ایتا، راه اندازی شده است و علاقه مندان می توانند آثار ارسالی خود (فیلم و عکس) به دبیرخانه جشنواره ملی و مجازی قرآن نور امید را در آن مشاهده نمایند.
حسینی واعظ افزود: جشنواره ملی و مجازی قرآن نور اُمید، از ۲۸ فرودین ماه کار خود را آغاز کرده و علاقمندان تا ۱۰ خرداد برای شرکت در این جشنواره فرصت دارند و اختتامیه، معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز آن در اول تیر ماه، همزمان با سالروز ولادت امام رضا (ع) خواهد بود و برای برگزیدگان این جشنواره بیش از ۷۰ میلیون تومان جوایز نقدی در نظر گرفته شده است.
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی تلاوت به نشانی www.telavat.ir مراجعه و جهت شرکت در این جشنواره از طریق عضویت در کانال گلستان قرآن در پیام رسان های ایتا، سروش و بله به نشانی golestan_quran@ اقدام کرده و آثار خود را برای ادمین کانال به شماره ۰۹۱۹۶۶۹۳۲۱۷ ارسال نمایند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =