تکنسین بیمارستان شیروان در خراسان شمالی به جمع شهدای سلامت پیوست

بجنورد- ایرنا- « علی رستمی» تکنسین و راننده اورژانس بیمارستان های شهرستان شیروان در خراسان شمالی بر اثر ابتلا یه ویروس کرونا پیش از ظهر امروز یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به جمع شهدای سلامت پیوست.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی، علی رستمی، ۴۹ ساله  که سابقه جانبازی در هشت سال دفاع مقدس را نیز بر پیکرش دارد، حدود 27 سال در قالب تکنسین و  رانندگان آمبولانس در مرکز فوریت های پزشکی بیمارستان های امام خمینی (ره) و آیت الله هاشمی رفسنجانی شهرستان شیروان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی به بیماران خدمت کرد.
 "علی رستمی" که  پس از دکتر وحید یحیوی، پزشک فوق تخصص انکولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی که سال گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کرونا  به جمع شهیدای مدافع سلامت پیوست، دومین شهید سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی پس از همه گیری ویروس کرونا  در این خطه شمالشرق کشور در اسفندماه سال ۹۸ تاکنون محسوب می شود.
شهید سلامت علی رستمی که سابقه جانبازی در هشت سال دفاع مقدس را در کارنامه رشادت های خود داشت، برادرش رضا رستمی نیز در دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نایل شد.
ویروس کرونا اسفندماه سال ۹۸ در این استان شیوع یافت و تاکنون سه موج از ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در این خطه شمالشرق کشور سپری شد و از اوایل فروردین ماه سال جاری این استان وارد موج چهارم کرونا شد و همچنان یکی از هفت استان با شیب تند این ویروس در بین هفت استان کشور قرار دارد.
براساس آمار رسمی از بدو شیوع ویروس کرونا در استان خراسان شمالی از اسفندماه سال ۹۸ تاکنون بیش از یک هزار و ۱۳۰ بیمار براثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و هم اکنون ۴۲۷ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =