۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 3146
کد خبر: 84315996
۰ نفر

برچسب‌ها

سه هزارسالمند استان مرکزی واکسن کرونا دریافت کردند

اراک - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:تزریق واکسن کرونا برای افراد بالای۸۰ سال سن در استان مرکزی از هفته گذشته آغاز شده‌ است و تاکنون سه هزار سالمند واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر «علی علیمحمدی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای واکسیناسیون جامعه هدف مذکور به هشت هزار دوز واکسن نیاز است که بقیه واکسن‌ها تا ۲ روز آتی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین و به استان ارسال می‌شود.

وی تاکید کرد: تزریق واکسن کرونا در دانشگاه علوم پزشکی اراک همزمان با سراسر کشور از اواسط بهمن ماه سال گذشته آغاز شده و تاکنون به ۲۴ هزار نفر از جامعه هدف تزریق شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان داشت: به محض ورود واکسن کرونا به استان مرکزی برای سالمندان بالای ۸۰ سال اطلاع رسانی می‌شود که برای دریافت واکسن در ساعت تعیین شده حضور یابند.

دکتر علیمحمدی عنوان کرد: انجام واکسیناسیون در چهار نوبت شامل ساعت ۸ تا ۹و ۳۰ دقیقه ،از ساعت ۹ و۳۰ ۰ دقیقه تا ۱۱، از ساعت ۱۱ الی ۱۲و ۳۰ دقیقه و از ۱۲و ۳۰ دقیقه تا ساعت ۱۴ انجام می‌شود که در تماس تلفنی به سالمندان ساعت حضور نیز اعلام می‌شود تا منجر به ازدحام جمعیت نشود.

وی تصریح کرد: تزریق واکسیناسیون به این جامعه هدف در هشت ایستگاه و روزانه برای ۶۰۰ سالمند انجام می‌شود.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha