چند خبر کوتاه از محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- ایرنا- رئیس اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: شکار خرس قهوه ای در منطقه دنگزلو از توابع شهرستان سمیرم و خارج از مناطق حفاظت شده دنا بوده است.

هادی سینایی روز یکشنبه در این باره اظهار داشت: کلیپی مبنی بر شکار خرس قهوه ای در منطقه دنا در فضای مجازی رسانه ای شده بود.

وی افزود: براساس تقسیمات جغرفیایی کشوری، منطقه دنگزلو از توابع شهرستان سمیرم استان اصفهان بوده که با منطقه حفاظت شده دنا با مدیریت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد کیلومترها فاصله دارد .

رئیس اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بهتر است رسانه ها در انتشار اخبار دقت بیشتری داشته باشند و قبل از آنکه خبری را برروی خروجی پایگاه خبری خود قراردهند ، تحقیقات و زوایای خبری خود را  تکمیل تر و دقیق تر بیان  نمایند.

شناسایی عاملین جاده سازی شبانه در منطقه بید کفته کاکان

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۲ نفر از عاملین جاده سازی منطقه بید کفته کاکان که شبانه با بیل و کلنگ جاده سازی می کردند شناسایی شده اند.

سید اسد الله هاشمی ابراز داشت: پرونده آنها تکمیل شده و در حال ارسال به مراجع قضایی است.
این اقدام آن ها واکنش طبیعت گردان و طبیعت دوستدان را در پی داشت.

وی تاکید کرد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بویراحمد، هفته گذشته حین گشت و کنترل منطقه متوجه می شوند، عده ای بدون استفاده از ماشین آلات جاده سازی ، با کمک بیل و کلنگ به قصد جاده سازی محدوده ای به طول ۱۵۰ متر را تسطیح کردند.

هاشمی افزود: مامورین تحقیقات خود در باره شناسایی عامل یا عاملین این اقدام را آغاز کردند .

وی گفت: پس از سه شب بیتوته کامل در محل مورد نظر سرانجام  شبانه ۲ نفراز عاملین شناسایی و به همراه ابزارآلات بیل و کلنگ دستگیر شدند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد ضمن تشکر از دغدغه دوستداران طبیعت، افزود : محیط زیست استان سال های گذشته ورودی این جاده را با استفاده از لودر مسدود کرده بود اما بدلیل تبه ماهوره ای بودن منطقه، این افراد با استفاده از ماشین های آفورد مسیر را تغییر داده بودند.

هاشمی عنوان کرد: خوشبختانه این افراد شناسایی و ضمن تشکیل پرونده و اعلام میزان خسارت به طبیعت از جمله گون در حال معرفی به مراجع قضایی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =