۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 905
کد خبر: 84315982
۰ نفر

برچسب‌ها

ناپایداری شرایط جوی در خوزستان

اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: بالا بودن ضرایب ناپایداری از اواسط وقت امروز یکشنبه برای استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش  یکشنبه ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی از اواسط وقت امروز تا اواسط روز سه‌شنبه به علت بالا بودن ضرایب ناپایداری بر روی استان، احتمال رگبار و رعد وبرق، ریزش تگرگ، وزش باد متوسط گاهی تندباد لحظه‌ای  در ارتفاعات شمالی و شرقی استان و در سطح استان به صورت نقطه ای وجود خواهد داشت.

وی افزود: فردا احتمال وقوع تندباد لحظه‌ای و برخاستن گرد و خاک همرفتی در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی وجود دارد و تا اواسط هفته جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی خواهد شد.

سبزه زاری با اشاره به اینکه تا روز سه شنبه روند کاهش نسبی دما در بیشتر نقاط استان وجود دارد گفت: در ۲۴ ساعت گذشته آبادان با ۴۱.۶ و ایذه با  ۱۶.۲ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین‌ترین دما را داشتند و حداکثر دمای اهواز ۴۰.۷ و حداقل ۲۲.۹ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان روز شنبه در اطلاعیه‌ای نسبت به وقوع رگبار و گرد و غبار همرفتی در روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت در خوزستان هشدار داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =