رییس بسیج: برای کمک در واکسیناسیون عمومی آماده‌ایم

تهران- ایرنا- رییس بسیج با اعلام آمادگی این سازمان برای کمک در واکسیناسیون عمومی گفت: وزارت بهداشت در زمینه طرح شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا همکاری خوبی با ما داشت و تمام موضوعاتی که تعهد کرده بودند را انجام دادند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی در نشست بررسی چگونگی وضعیت طرح شهید سلیمانی با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به افزایش شیوع کرونا در کشور سازمان بسیج با همکاری وزارت بهداشت اقدام به تشدید طرح شهید حاج قاسم سلیمانی کرد و این جلسه به منظور بررسی چگونگی وضعیت طرح شهید سلیمانی تشکیل شده است.

وی افزود: از روزی که کرونا در کشور شیوع پیدا کرد، مراکز درمانی و شبکه سلامت کشور درگیر مبارزه با این ویروس منحوس شدند و کارنامه درخشانی به یادگار ماند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: بسیج بر اساس وظیفه ذاتی خود از همان روز اول احساس وظیفه کرد و در اقصی نقاطی کشور که نیازی وجود داشت حضور یافت.

سلیمانی با بیان اینکه طرح غربالگری در ابتدا و بعد طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه یافت و با همکاری با وزارت بهداشت کار جلو رفت، تاکید کرد: وزارت بهداشت همکاری خوبی با ما داشت و تمام چیزهایی که تعهد کرده بودند را انجام دادند.

وی ادامه داد: مردم عزیز هم همکاری خوبی داشتند و بیش از هفت میلیون سفیر سلامت قبل از طرح شهید سلیمانی داشتیم. با توجه به نرخ ابتلا در کشور و لزوم حضور گسترده بسیج با هدفگذاری وزارت بهداشت درمان انشاءالله محقق خواهد شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: همه شبکه بسیج و سپاه رسالت دارند هرگونه همکاری مورد نیاز را انجام دهند. در سه هفته گذشته جلساتی با فرمانده کل سپاه داشتیم که به گسترش طرح شهید سلیمانی و همکاری با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کردند.

سلیمانی افزود: در آستانه دسترسی به مقادیر بالای واکسن در کشور هستیم و باید تلاش کنیم ابتلا به شدت کاهش یابد تا وقتی واکسیناسیون عمومی آغاز شد کشور در آرامش باشد.

وی تاکید کرد: ما آمادگی داریم در واکسیناسیون عمومی هم به وزارت بهداشت کمک کنیم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در پایان خرداد ماه شاهد انتخابات هستیم و رهبری عزیز هم برای مشارکت گسترده دعوت کردند که این توجه می‌خواهد و باید در کنترل ویروس کرونا دقیق و سریع عمل کنیم.

سلیمانی افزود: بسیج ظرفیت‌های اجتماعی فراوانی در اقشار و ظرفیت‌های عمومی فراوانی در پایگاه‌ها دارد و توجه و جهت دادن به آن اهمیت دارد.

وی گفت: ما در میانه این هیاهویی که در دنیا وجود دارد وضعیت‌مان بهتر بوده است و انشاالله خداوند امسال را سال غلبه بر ویروس کرونا قرار دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha