۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۵
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84315960
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ حفار غیرمجاز در شهرستان خدابنده به دام قانون افتادند

زنجان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: ۲ نفر حفار غیرمجاز در شهرستان خدابنده که در پی یافتن آثار تاریخی بودند دستگیر شدند.

سرهنگ حسینعلی فضلی، روز یکشنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران افزود: در پی اطلاع از فعالیت حفاران غیرمجاز، ماموران یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان با همکاری ماموران نیروی انتظامی با مراجعه به محل وقوع جرم، موفق به دستگیری حفاران غیرمجاز شدند.

وی اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی پس از کسب نیابت قضایی به محل اعزام و این ۲ حفار غیرمجاز را در حین ارتکاب جرم دستگیر کردند، اظهار داشت: در این عملیات، ادوات حفاری غیرمجاز از سوی ماموران اعزامی به محل ضبط و متهمان نیز پس از تنظیم صورت‌ جلسه به منظور اعمال قانون، تحویل مرجع قضایی شدند.

فضلی، تصریح کرد: براساس موادی از فصل ۹ قانون تعزیرات، هرگونه حفاری غیرمجاز و خرید و فروش اشیا و اموال فرهنگی - تاریخی، جرم تلقی شده و در صورت مشاهده، ضمن ضبط اشیا و اموال مربوطه برای مجرمین دستگیر شده مجازات حبس و جریمه نقدی در نظر گرفته خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان زنجان گفت: آثار تاریخی این استان به طور دقیق و با حساسیت بالا رصد شده و در صورت مشاهده با هرگونه تخلف و تجاوز به حریم آثار تاریخی برخورد سخت و قاطع قانونی می شود.

۱۲۵ راس دام اهلی بدون مجوز قانونی حمل در طارم کشف و ضبط شد

فرمانده انتظامی شهرستان طارم از کشف و ضبط ۱۲۵ راس بز بدون مجوز قانونی حمل از سوی ماموران انتظامی این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران انتظامی این شهرستان در راستای مبارزه با هرگونه جابجایی احشام بدون مجوز قانونی، حین کنترل مسیرهای مواصلاتی منتهی این شهرستان به یک دستگاه خاور حامل احشام، مشکوک شده و بلافاصله با هماهنگی قضایی این خودرو را به منظور بررسی دقیق متوقف کردند.

سرهنگ سعید محمدی، افزود: در بازرسی صورت گرفته از کامیون، این تعداد بز کشف شد که کارشناسان مربوطه، ارزش آن را به مبلغ ۲ میلیارد ریال برآورد کردند که متهم پس از تشکیل و تکمیل پرونده، تحویل مراجع قضایی شد.

وی اظهار داشت: برخورد قانونی با جابجایی یا قاچاق هر گونه احشام بدون داشتن مجوز قانونی از مراجع ذیصلاح، به منظور نیل به آرامش و ثبات اقتصادی بازار، با تمام توان و بدون هیچ اغماضی صورت می گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =