فرمانده انتظامی البرز: مردم قدردان زحمات معلمان هستند

کرج- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی استان البرز گفت: مردم ایران قدردان زحمات معلمان فرهیخته این مرز و بوم هستند زیرا در عرصه تعلیم و تربیت نقش خطیری را بر عهده دارند.

سردار عباسعلی محمدیان روز یکشنبه در دیداربا مدیرکل آموزش و پرورش البرز به مناسبت هفته معلم افزود: شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، به نام معلم مزین شده است که گرامیداشت این روز تداعی کننده تلاش معلمان در عرصه آموزش و تربیت کشور است.  

  وی بیان داشت: دانش‌آموزان امروز، نسل آینده ایران اسلامی را می‌سازند، آموزش این نسل می‌تواند توسعه و پیشرفت را بیش از امروز حاصل کند و از همین روست که نقش بی‌بدیل معلم آشکار می‌شود.

فرمانده انتظامی البرز خاطرنشان کرد: معلمان با شیوع بیماری کرونا بلافاصله کلاس های درس را از طریق فضای مجازی تشکیل دادند که این روحیه جهادی آنان قابل تحسین است.

وی با اشاره به اینکه دروضعیت خاص کرونا آموزش از مدارس به خانه ها انتقال یافت، اضافه کرد: برای مراقبت از دانش آموزان در فضای مجازی باید نشست های تخصصی با حضورآموزش و پرورش به منظور پیشگیری از آسیب ها ی فضای مجازی برگزار شود.

محمدیان ادامه داد: شیوع ویروس کرونا در ماموریت های پلیس هم تاثیرگذاشت اما کشف حدود ۲۰ تن مواد و پاکسازی معتادان خیابانی و فروشندگان مواد مخدر به تعداد ۱۵ هزار نفر و پیگیری اردوگاه معتادان از جمله ماموریت های انجام شده پلیس دراستان البرز است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز هم ضمن قدردانی از حضور هر ساله فرمانده نیروی انتظامی استان به مناسبت روز معلم گفت:  پلیس مهربان، مقتدر و اخلاق مدار است که این ویژگی های بارز را ما در استان البرز به وضوح دیده ایم.

سالار قاسمی اظهار داشت: دانش آموزان با تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا به سمت آموزش مجازی هدایت شدند که این تغییر زمینه ساز حضور آنان در فضای مجازی شد.

وی با اشاره به اینکه آسیب های کرونا در عرصه تعلیم و تربیت سال ها به جا می ماند،خاطرنشان کرد: اکنون ازشبکه آموزشی شاد به عنوان مکمل آموزش پس از پایان یافتن دوره بیماری کرونا نام برده می شود که لازم است برای مصونیت دانش آموزان در فضای مجازی به رغم اینکه شبکه شاد داخلی است تدابیری اندیشیده شود.

 مدیرکل آموزش و پرورش البرز یادآورشد: فی مابین نیروی انتظامی و آموزش و پرورش هم در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی تفاهم نامه هایی منعقد می شود که برای سال تحصیلی آینده نیاز به تغییرات و جایگزین برنامه هایی در راستای پیشگیری از آسیب های فضای مجازی دارد.

قاسمی ادامه داد: در خانه ماندن برای دانش آموزان مشکلاتی چون افسردگی، بی نظمی و پرخاشگری را بوجود آورده که پس از بازگشایی مدارس، برای رفع و کاهش آن باید اقدامات مناسب را انجام داد.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز و ۲۴ هزار و ۸۰۲ معلم دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =