روی خط شهر، بازار میوه و تره بار قصر فیروزه تهران افتتاح شد

تهران- ایرنا- بازار میوه و تره بار محله قصر فیروزه در منطقه ۱۴ تهران افتتاح و مورد استفاده شهروندان این محله قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از اعلام روز یکشنبه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ این بازار با مساحت ۵۰۰ متر مربع در منطقه ۱۴ واقع شده، ۱۰ غرفه میوه، محصولات فرنگی، سبزیجات‌برگی، سبزی پاک، شوینده، کالای اساسی، گوشت، ماهی، مواد غذایی و پروتئینی، آماده خدمات‌رسانی به مردم شریف شرق تهران است.

بر اساس این گزارش، این بازار محله‌ای به پنج هزار نفر اهالی محله قصر فیروزه در منطقه ۱۴ خدمات‌رسانی می‌کند.

به گزارش ایرنا، منطقه ۱۴ دارای شش ناحیه و ۲۶ محله در شرق تهران قرار دارد و بیشترین محلات را در بین مناطق تهران به خود اختصاص داده است.

این منطقه در شرق تهران، حد فاصل خیابان‌های هفده شهریور از غرب، خاوران از جنوب، بزرگراه بسیج از شرق و خیابان پیروزی از شمال قرار دارد. این منطقه با وسعتی بیش از ۲۲ کیلومتر مربع در مجاورت مناطق ۱۲، ۱۳ و ۱۵شهر تهران واقع شده است، محله های دولاب، سلیمانیه، چهارصد دستگاه، کوی بانک رهنی، صد دستگاه، سرآسیاب و قصرفیروزه از مهمترین محلات این منطقه هستند.

آغاز عملیات اصلاح هندسی تقاطع خیابان های مهران و شهید مطهری

شهردار منطقه ۱۹ اعلام کرد: عملیات عمرانی اصلاح هندسی و بهسازی انهار تقاطع خیابان های مهران و شهید مطهری این منطقه در قالب پروژه های توسعه محله ای آغاز شد.

علی توکلی با اشاره به منتهی شدن خیابان مهران به بزرگراه جوانه و اهمیت مواصلاتی آن بیان کرد: بازسازی سیستم هدایت آب های سطحی تقاطع خیابان های مهران و شهید مطهری از پروژه های اولویت دار توسعه محله ای در حوزه عمرانی محسوب می شود و در همین راستا نیز ضمن اصلاح هندسی این تقاطع با تغییر رفیوژ وسط خیابان و افزایش عرض معبر، عملیات تخریب و بازسازی انهار قدیمی و جداول آن نیز در حال اجرا است.

وی با اشاره به جایگزینی انهار قدیمی این تقاطع با کانیو افزود: با توجه به اینکه هدایت آب های سطحی این معبر از طریق جوی های قدیمی می تواند محلی برای تجمع حیوانات مضر شهری و آلودگی های زیست محیطی باشد، عملیات اجرایی احداث ۱۵۰ متر کانیو در آن اجرا شد.

توکلی در ادامه به تشریح بخشی از فعالیت های عمرانی منطقه به منظور بهسازی معابر با صرف ۲۱۰ تن آسفالت پرداخت و ادامه داد: در همین راستا ضمن اجرای لکه گیری آسفالت در خیابان رحمان (کوچه های ۲ و ۱۴)، نقاطی همچون محوطه داخل مدرسه شهید باهنر، خیابان شهید شکری جنوبی (کوچه نژاد اکبر) و خیابان های رجایی و بلوط، محوطه ساختمان آتش نشانی ناحیه ۵، مدرسه شهید کریمی، خیابان شهید شکری شمالی (کوچه ۸) و انتهای خیابان طالقانی روکش آسفالت شدند.

تجلیل از پاکبانان و کارگران منطقه ۲

شهردارمنطقه ۲ به مناسبت روزجهانی کار و کارگر از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی پاکبانان و کارگران حوزه‌های اجرایی تقدیر کرد.

حسن صفات با تاکید بر اهمیت نقش کارگران در اداره امور شهری گفت: سنگینی وظایف و مسئولیت‌های مدیریت شهری بر دوش کارگران شهرداری در واحدهای اجرایی است و در سایه زحمات این عزیزان است که عمران و آبادانی و تمیزی و پاکیزگی مهمان شهرها می‌شود.

وی ضمن تقدیر از اهتمام کارگران در پیشبرد اهداف شهرداری خطاب به کارگران عنوان داشت: کار و تلاش تک تک شما کارگران در توسعه شهر و کسب رضایت شهروندان نقش به سزایی داشته و با یاری و همراهی شما می‌توانیم به اهداف عالیه و مد نظر شهرداری که همان رضایت شهروندان است، دست بیابیم.

صفات با اشاره به رویکرد مدیریت شهری در صیانت از سلامت کارگران در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: نیروهای خدمات شهری با تامین پاکیزگی معابر و حفظ بهداشت عمومی شهروندان با تعهد و مسئولیت اجتماعی خود در این زمینه تلاش می‌کنند و مدیریت شهری منطقه ۲ با ارج نهادن به سهم اجتماعی ارزشمند این افراد خدوم، حفاظت سلامت آنها را جزو وظایف خود می‌داند.

وی افزود: برهمین اساس مرحله اول واکسیناسیون براساس اولویت بندی صورت گرفته انجام شده است.

طرح نگهداشت شهر در منطقه ۱۷

شهردار منطقه۱۷ با بیان اینکه طرح نگهداشت شهر در روزهای پایانی هر هفته باتوجه به دستورالعمل معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در ایام پایانی هفته در این منطقه انجام می‌شود.

داود لطفی در این باره گفت: طرح نگهداشت شهر در روزهای پنچشنبه و جمعه هر هفته با رویکرد «شهر تعطیل نیست» در قالب اقدامات شاخص با حضور شهرداران و مدیران خدمات شهری نواحی صورت می گیرد که با اجرای این طرح طبق بررسی‌ها و ارزیابی‌های انجام شده شاهد کاهش تماس شهروندان با سامانه ۱۳۷ بوده‌ایم.

شهردار منطقه ۱۷ افزود: در این طرح خدمت‌رسانی به شهروندان منطقه۱۷ در قالب اقداماتی از قبیل شست‌وشو، آب‌گردانی و لایروبی انهار، شست و شوی مخازن و زیر مخزنی‌ها، امحاء پوستر و تبلیغات غیر مجاز، رفت‌وروب خیابان‌های اصلی و محلات، شست‌وشو و بهسازی المان‌های بزرگراهی محدوده توسط عوامل خدمات شهری نواحی با حضور فعال نیروی‌های انسانی و تجهیزات واحد ۱۳۷ به طور مستمر و هفتگی در نواحی منطقه ۱۷ انجام می‌گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =