۱۵دستگاه اکسیژن ساز تحویل مرکز بهداشت درمانی لنده شد

یاسوج - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده گفت: با توجه به قرمز شدن وضعیت کرونایی این شهرستان با همکاری بنیاد علوی ۱۵ دستگاه کپسول اکسیژن ساز تحویل مرکز بهداشت و درمانی این منطقه شد.

نور محمد نعمتی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: برای هر کدام از این دستگاه ها با تحهیزات کامل ۲۳۰ میلیون ریال هزینه شده است.
وی بیان کرد: ۱۰ دستگاه اکسیژن ساز خانگی به بیماران کرونایی بستری در منزل نیز از سوی بنیاد تحویل داده شد.

نعمتی  تصریح کرد: بنیاد مستضعفان در راستای محرومیت زدایی تاکنون خدمات بهداشتی و درمانی مختلفی در این شهرستان ارائه داده است.

وی ساخت مرکز بستر درمانه ۱۰ تختخوابی ، خرید وسائل آزمایشگاهی فیزیکی آب با اعتبار ۶۰۰میلیون ریال و تامین وسایل حفاظتی فردی، ماسک، دستکش با اعتبار ۱۵۰ میلیون ریال را از جمله این خدمات اعلام کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده حضور شهروندان در محل‌های شلوغ را یکی از عوامل انتقال ویروس دانست و گفت: شهروندان  از تردد در محل‌های پر رفت و آمد خودداری کنند و اقدامات غیر ضروری را کنار بگذارند.

نعمتی تصریح کرد: در شهر لنده همه مراسم ها و برنامه‌های عمومی و با تجمع از جمله برنامه‌های بزرگداشت و همایش ها نیز لغو شده است.

 سه مرکز بهداشتی و درمانی روستایی و یک مرکز شهری، ۲ پایگاه سلامت شهر و ۱۴ خانه بهداشت روستایی خدمات لازم را به مردم لنده ارائه می‌دهند.

در این مراکز هفت پزشک عمومی و ۹ متخصص در طول هفته نیز به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.

لنده با جمعیتی افزون بر ۲۳ هزار نفر در فاصله حدود ۲۷۰ کیلومتری یاسوج مرکز  استان واقع شده است.
لنده از سال ۱۳۰۵ به عنوان یکی از بخش های مهم شهرستان کهگیلویه معرفی شده است و این بخش در سال ۹۱ به شهرستان ارتقا یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha