تابع: سلامت ورزشکاران برای ما اولویت نخست است

تهران- ایرنا- دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: واکسینه کردن ورزشکاران پاراالمپیکی موجب خواهد شد تا آنان دغدغه‌های کمتری نسبت به مشکلات ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشند و سلامت ورزشکاران برای ما اولویت نخست است.

«محمد تابع» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به واکسینه کردن کاروان اعزامی به پاراالمپیک توکیو اظهار داشت: سلامت ورزشکاران برای کمیته ملی پاراالمپیک مهمتر از هر نتیجه ای است. اعزام به پاراالمپیک نیازمند طی کردن مراحلی است که در شرایط کرونا باید رعایت شود. مسوولان ورزش ژاپن اعلام کردند که واکسن و تست کرونا ۲ شرط لازم است. هر چند که اجباری برای واکسن اعلام نشده اما مسوولان ورزش ایران سلامت را در اولویت قرار دادند و اکنون نیز دوز دوم این کار انجام می‌شود. تمام اعضای کاروان اعزامی واکسینه خواهند شد تا بدون دغدغه های کرونایی خود را آماده حضور در توکیو کنند. 

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک ادامه داد: در حدود یک ماه پیش دوز نخست این واکسن برای بیشتر ورزشکاران تزریق شد و خوشبختانه مشکل خاصی به وجود نیامد. ورزشکاران در سلامت کامل هستند و دوز دوم نیز انشاالله مشکلی نداشته باشد تا ورزشکاران بدون هیچ دغدغه‌ای تمرینات خود را دنبال کنند. 

تابع این را هم گفت:‌ واکسینه کردن ورزشکاران پارالمپیکی به معنای پایان رعایت دستورالعمل‌ها نیست بلکه تمرینات و اعزام ها همچنان براساس رعایت تمام موارد بهداشتی انجام خواهد گرفت. ورزشکاران جانباز و معلول بیش از دیگران نیاز به مراقبت دارند و ما نیز از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهیم کرد. 

به گزارش ایرنا، مرحله دوم از واکسیناسیون ورزشکاران، مربیان و دیگر اعضای کاروان اعزامی ایران به پاراالمپیک توکیو ۲۰۲۰ انجام شد. واکسیناسیون به درخواست کمیته ملی پاراالمپیک و با هماهنگی معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی - ورزشی، توسط وزارت بهداشت، امروز یکشنبه، ساعت ۹:۳۰ در محل درمانگاه ورزشگاه آزادی انجام شد.

پیش از این نیز جمعی از اعضای کاروان پاراالمپیک توکیو در محل فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین واکسینه شده بودند. در این مرحله شماری از ورزشکاران المپیکی نیز حضور داشتند. «علی داودی» ملی‌پوش وزنه‌برداری، «محمدحسین» برخواه سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری، «الهام حسینی» ملی‌پوش وزنه‌برداری و «اکبر خورشیدی» نیز امروز واکسینه شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha