طلسم‌شکنی پرشورها بعد از ۵ سال؛ رویارویی مجدد تراکتور با النصر

تهران- ایرنا- تراکتور بعد از پنج سال به دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد و یک بار دیگر حریف تیم النصر شد؛ البته این بار النصر عربستان.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال تراکتور تبریز یکی از سه تیم ایرانی بود که موفق شد از گروه خود صعود کند و به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.

شاگردان رسول خطیبی تنها تیم بدون باخت مسابقات در منطقه غرب آسیا بودند که موفق شدند با پنج کلین‌شیت به دور دوم برسند. چهار تساوی و ۲ برد ماحصل کار تی‌تی‌ها بود و حالا آنها یکی از دراماتیک‌ترین صعودهای خود را جشن گرفتند.

تراکتور در ششمین حضور خود در لیگ قهرمانان آسیا موفق به دومین صعود شد. این تیم تبریزی پیش از این در فصل‌های ۱۳۹۲-۱۳۹۱، ۱۳۹۳-۱۳۹۲، ۱۳۹۴-۱۳۹۳و ۱۳۹۷-۱۳۹۶ موفق به صعود از گروه خود نشده بود اما این بار همانند فصل ۱۳۹۵-۱۳۹۴ توانست به دور یک هشتم نهایی راه پیدا کند.

تراکتور در لیگ قهرمانان آسیای سال ۲۰۱۶ با تیم‌های الهلال عربستان، پاختاکور ازبکستان و الجزیره امارات هم‌گروه بود و موفق شد با ۱۲ امتیاز، بالاتر از نماینده عربستان سرگروه شود و به مرحله بعدی برسد. تراکتور در دور یک هشتم نهایی اما بعد از باخت چهار بر یک در دیدار رفت مقابل النصر امارات، در بازی برگشت برد سه بر یک را دشت کرد ولی در نهایت با نتیجه پنج بر چهار شکست خورد و از صعود به مرحله یک چهارم نهایی بازماند.

این بار و در سال ۲۰۲۱ تراکتور با ۲ امتیاز کمتر در گروهش دوم شد و به مرحله یک هشتم رسید. دست بر قضا این بارهم النصر رقیب تراکتور در دور دوم شده اما النصر عربستان. باید دید رسول خطیبی می‌تواند طلسم‌شکنی کند و پرشورها را برای اولین بار به جمع هشت تیم برتر آسیا برساند یا اتفاق دیگری رخ خواهد داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha