۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۰
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84315924
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیرکل کار: تفاوت سطح دستمزد بیشترین چالش کارگران کرمان است

کرمان - ایرنا - مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به تفاوت پرداخت دستمزدها در صنایع بزرگ و کوچک گفت: تفاوت سطح دستمزدهای کارگران در شرکت های استان، بیشترین چالش در بین واحدهای کارگری است.

به گزارش ایرنا،  رضا اسماعیلی روز یکشنبه در آیین جشنواره امتنان و تجلیل از نخبگان جامعه کار و تولید استان کرمان افزود: در سال گذشته بیشترین نارضایتی کارگری را در استان به دلیل تفاوت دستمزدها داشتیم و کارگران انتظار دارند سقف حقوقشان به میزان واحدهای بزرگ برسد.

وی تصریح کرد: اگر چه به دلیل مشکلات اقتصادی بالا بردن دستمزدها شاید در توان کارفرما نباشد، اما در مجموع این درخواست عمومی است و باید راهکار مناسبی برای این موضوع پیدا کنیم.

 مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان تاکید کرد: کارگران استان علاوه بر نیازهای داخلی و ملی تولیداتی در تراز بین المللی و در سخت ترین شرایط محیطی کار تولید می کنند که باید قدردان زحمات این نسل باشیم و وجدان کاری را به نسل بعد منتقل کنیم.

وی ادامه داد: تشکل های کارگری نقش مهمی درجایگاه سه جانبه بین کارگر، کارفرما و دولت ایفا می کنند و در استان کرمان در حوزه کمی و کیفی تشکل های کارگری رتبه های برتر کشور را داریم.

اسماعیلی ادامه داد: استان کرمان با بیش از ۴۸۰ هزار نفر کارگر بیمه شده رتبه هشتم کشور را دارد که از این تعداد ۳۴۸ هزار نفر بیمه شده اجباری هستند، هر چند جایگاه خوبی در پوشش بیمه ای کارگران در کشور نداریم.

وی تاکید کرد: کارگان استان کرمان علاوه بر تولید دارای ایده های نو و خلاقانه هستند که در برخی قسمت ها نیاز صنایع را از متخصصان خارجی بی نیاز کرده اند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان استان کرمان هر ساله در بحث کارگر نمونه ملی نماینده داشته است، به جز سال جاری که به دلیل حضور نیافتن هیات داوری در استان، حق کارگران نمونه استان ادا نشد و در سال گذشته ۱۲۸ نفر از کارگان استان واجد شرایط بازدید میدانی شدند.

وی گفت: برخی از تجمعات کارگری جنبه ملی و بعد بین الملی پیدا می کند و اگر صدای کارگران شنیده شود می توانیم این تنش ها را کاهش بدهیم.

جشنواره امتنان و تجلیل از نخبگان جامعه کار و تولید استان کرمان با حضور استاندار کرمان و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نمایندگان جامعه کارگری استان در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار و از کارگران نمونه تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha