افزایش مشارکت اجتماعی در گرو اعتمادسازی در جامعه است

اصفهان-ایرنا- امام جمعه تیران و کرون گفت: افزایش مشارکت اجتماعی در صحنه‌های مختلف بویژه انتخابات متاثر از اعتمادسازی در جامعه است.

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری ۲۸ خرداد سال جاری همزمان با انتخابات ششمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسین رشیدیان روز یکشتبه در نشست تکریم روز معلم در محل آموزش و پرورش تیران و کرون افزود: مشارکت مردمی یکی از اصول دموکراسی است و کاهش حضور مردم در انتخابات بر این مولفه تاثیر می‌گذارد.

وی بیان‌ کرد: اعتمادسازی در جامعه زمینه ساز جلب اعتماد عمومی برای مشارکت در عرصه‌های مختلف است و هرگونه رفتاری که به تعاملات بین مردم و مسوولان آسیب بزند، همکاری مردم را کاهش می‌دهد.

امام جمعه تیران و کرون، مسوولان امر و افراد تاثیرگذار را به تلاش برای جلب نظر مردم توصیه‌ کرد و اظهار داشت: مشارکت بالا برای اقتدار نظام و کشور لازم است و بعد از آن انتخاب فرد اصلح باید مورد توجه باشد.

حجت الاسلام رشیدیان با بیان ضرورت احصا شاخص‌های یک رییس جمهوری توانمند و انقلابی  یادآور شد: انتخاب چنین شخصی قادر به اصلاح بسیاری از چالش های مبتلابه کشور خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به تحولات بین المللی گفت: رژیم صهیونیستی این روزها با چالش‌های زیادی از جمله حمله‌هایی از بخش‌های مختلف روبرو شده که این موضوع هم ناکارآمدی آنان و هم نقش جمهوری اسلامی ایران در صدور انقلاب در جهان و پیروزی گروه‌های مقاومت را روشن کرده است.

وی مجاهدت‌ رزمندگانی مثل سردار سلیمانی در عرصه بین الملل را از عوامل بیداری اسلامی و گسترش آن در جهان بیان‌ کرد و افزود: ایران نقش موثری در زمینگیر شدن داعش و بهره‌گیری یمن از فناوری های نوین برای نبرد با دشمنان داشته است.

امام جمعه تیران و کرون، انتخاب مدیران بومی برای ادارات و نهادها را از مطالبات مردم این دیار بیان‌ کرد و گفت: تیم سازی و تربیت نیروی انسانی برای مدیریت و هدایت جامعه اهمیت خاصی دارد که در این سال‌ها شاهد انتصاب مسئوولانی بومی در ادارات این شهرستان بوده‌ایم.

عباس سلطانی رییس آموزش و پرورش تیران و کرون نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا مانع از برگزاری برنامه های مفصل به مناسبت روز معلم شده است، گفت: پنج نفر از معلمان این شهرستان موفق به کسب امتیاز برتر و معلم نمونه در سطح منطقه ای شده و به مرحله استانی راه یافته اند.

به گزارش ایرنا، شهرستان تیران و کرون دارای بیش از ۱۲ هزار دانش آموز و یک هزار معلم است که در قالب یکصد مدرسه و مرکز فرهنگی و آموزشی مشغول به تحصیل و فعالیت هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =