همراهی اصناف ملایر تا رفع محدودیت‌های کرونا الزامی است

همدان- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر گفت: با توجه به تمدید محدودیت‌های جدید کرونا و تداوم وضعیت قرمز ملایر، همراهی اصناف، کسبه و بازاریان این شهرستان در خروج از این شرایط و تا رفع کامل محدودیت‌های جدید کرونا الزامی است.

به گزارش ایرنا، «حسین فارسی» روز یکشنبه در بازدید میدانی از واحدهای صنفی ملایر اظهار داشت: برای تغییر رنگ وضعیت قرمز ملایر در پیک چهارم کرونا به زرد و سفید، نیازمند همراهی و مشارکت دلسوزانه مردم و اصناف طبق روال گذشته هستیم.

وی همراهی همیشگی اصناف، کسبه و بازاریان ملایر را ستودنی خواند و افزود: در بازدید امروز مشاغل گروه یک همچون سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مرغ‌فروشی و قصابی‌ها و به‌ویژه نانوایی‌ها نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی متعهد بودند و الزامات و دستورالعمل‌های بهداشتی به خوبی در این واحدها رعایت شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر ادامه داد: در بازدید از مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار نیز که طبق مصوبات ستاد ملی کرونا و اعمال محدودیت‌های جدید کرونا باید تعطیل باشند، به خوبی این محدودیت‌ها را رعایت کردند که قابل تقدیر است.

فارسی عادی‌انگاری کرونا را در پیک چهارم خطرناک دانست و بیان کرد: بیش از ۲۰ تیم بازرسی روزانه بر فعالیت واحدهای صنفی در گروه‌های یک، ۲، سه و چهار با جدیت نظارت دارند و با هرگونه تخلف در زمینه عادی‌انگاری کرونا، بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های کرونا به شدت برخورد می‌کنند.

وی ادامه داد: با واحدهای صنفی مشمول گروه‌های ۲، سه و چهار که به صورت نیمه باز اقدام به فعالیت کنند و موجب تضییع حقوق دیگر اصناف شوند، به شدت برخورد می‌شود و واحد صنفی آنها به مدت یک‌ماه پلمب خواهد شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر خواستار ساماندهی دست‌فروشان و جلوگیری از هرگونه تجمع در این حوزه شد و افزود: تمام تاکید و خواسته ما از اصناف، رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و موادضدعفونی کننده، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و خودداری از ارایه خدمات به افراد بدون ماسک است.

فارسی تاکید کرد: فعالیت دوباره مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار منوط به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌های جدید کرونا است که امیدواریم واحدهای صنفی ملایر نسبت به تداوم این همراهی با ستاد مقابله با کرونا اهتمام داشته باشند تا از شرایط کنونی عبور کنیم.

وی از شهروندان ملایری درخواست کرد: از تجمع، دورهمی‌های فامیلی و خانوادگی، برگزاری مراسم، حضور در پارک‌ها و بوستان‌ها و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی پرهیز کنند، چراکه شرایط همچنان خطرناک است و کادر درمان شرایط سختی را سپری می‌کند.

۹ شهرستان استان همدان غیر از شهرستان تویسرکان، در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =