عملیات روشنایی در ۱۱۶ کیلومتر از جاده‌های استان مرکزی اجرا شد

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: عملیات روشنایی با هدف کاهش حوادث جاده‌ای در سطح ۱۱۶ کیلومتر از جاده‌های این استان در هشت سال اخیر انجام شده است.

«علی زندی‌فر» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خط کشی ۱۶ هزار کیلومتر از جاده‌های استان مرکزی نیز در این مدت برای کاهش حوادث رانندگی در جاده‌های استان توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان انجام شد.

وی ادامه داد: نصب حفاظ بتنی نیوجرسی در ۱۰ کیلومتر از جاده‌های استان مرکزی، تعمیر و نصب گاردریل ۲۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان و نصب ۱۶ هزار متر مربع تابلوهای اطلاعاتی، اخطاری و انتظامی در جاده‌های استان از دیگر اقدامان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در دولت تدبیر و امید بوده‌ است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۴۶ نقطه حادثه خیز و پرتصادف در جاده‌های این استان در دولت تدبیر و امید برطرف و یک‌هزار و ۶۰۰ کیلومتر شانه‌سازی و اصلاح شیب شیروانی در این مدت در جاده‌های استان انجام شده‌است.

زندی فر گفت: عملیات روکش و ماسه آسفالت ۶۹۸ کیلومتر و لکه گیری در ۵۹۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع از جاده‌های استان مرکزی در این مدت انجام شده‌ است.

وی ادامه داد: یک‌هزارو ۵۰۰ متر هندریل و حفاظ بتنی در راستای افزایش ایمنی در جاده‌های استان مرکزی در دولت تدبیر و امید نصب شد و ۶ دستگاه تقاطع غیر هم‌سطح نیز در این مدت به بهره برداری رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: تعمیرات اساسی و احداث حفاظ  ۵۰۰ دستگاه پل در جاده‌های استان در این مدت انجام شده و تعمیر و تعریض هفت هزار دستگاه پل در جاده‌های استان از دیگر اقدامات این اداره کل در دولت تدبیر و امید بوده‌ است.

زندی فر ادامه داد: یک‌هزار متر لوله بتنی مسلح و ۱۵۰ عدد باکس بتنی مسلح در دولت تدبیر و امید در این مدت در استان مرکزی خریداری شده و ۹ هزار کیلومتر باند از جاده‌های استان در این مدت برفروبی و پاک سازی شده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از چهار عدد راهدارخانه، سرویس، تعمیر، نگهداری و آماده نگه‌داشتن ۳۲۶ دستگاه ماشین آلات راهداری به صورت مستمر و خرید و به‌کارگیری ۱۶ دستگاه ماشین آلات سبک راهداری و کمک دار از دیگر اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در دولت تدبیر و امید بوده‌ است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی افزود: چهار دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهداری شامل یک دستگاه بیل مکانیکی، ۲ دستگاه لودر و یک دستگاه گریدر در این مدت برای حفاظت و نگهداری از جاده‌های استان خریداری و به کارگیری شده‌ است.

زندی‌فر گفت: ۱۴ دستگاه ماشین آلات نیمه سنگین راهداری شامل هفت دستگاه کامیونت، هفت دستگاه کامیون با تجهیز نمک پاش مکانیزه در دولت تدبیر و امید توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خریداری و ۲۸ کارگاه تعمیرات ماشین آلات در این مدت راه‌اندازی شده‌است.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =