وزنه‌بردار فوق سنگین: واکسیناسیون تدبیری آرام‌بخش در آستانه المپیک است

تهران- ایرنا- ملی‌پوش دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم وزنه‌برداری ایران گفت: اقدام وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در واکسیناسیون ورزشکاران یک تدبیر آرام‌بخش به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، مرحله دوم واکسیناسیون ورزشکاران پارالمپیکی روز گذشته (یکشنبه) برگزار شد. در این مرحله شماری از ورزشکاران المپیکی نیز حضور داشتند. «علی داودی» که هفته گذشته موفق شده بود با کسب عنوان قهرمانی آسیا سهمیه المپیک توکیو را قطعی کند  در جمع ورزشکارانی حضور داشت که دوز دوم این واکسن را تزریق می‌کنند.

داودی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تمجید از اقدام وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اظهار داشت: اینکه وزارت ورزش، سلامت ورزشکاران را به عنوان یکی از دغدغه‌های خود تعریف کرده،  اقدامی ارزشمند به شمار می‌رود و تزریق واکسن کرونا در شرایطی که ایران در مرحله سخت فراگیری این ویروس قرار دارد می‌تواند یک آرامش خیال برای قهرمانان باشد. ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی به این آرامش نیاز دارند زیرا تا برگزاری بازی‌های المپیک توکیو زمانی باقی نمانده است.  

قهرمانان جوانان جهان با اشاره به شرایط خود برای حضور در توکیو افزود: به تازگی از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا بازگشتم و تلاش دارم تا المپیک به سطح بالایی از آمادگی برسم. سهمیه من قطعی است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد مسافر توکیو خواهم شد. آنجا رقابت آسان نیست بلکه باید برای رسیدن به مدال تلاش زیادی انجام دهم. با برنامه مربیان و کادر فنی تمرین خواهم کرد و به دنبال کسب افتخار برای ایران اسلامی هستم.

داودی جوان یکی از شانس‌های وزنه‌برداری ایران برای اعزام به توکیو به شمار می‌رود و تا کنون نیز امتیاز لازم را برای حضور در این تورنمنت کسب کرده است. ایران در المپیک توکیو تنها ۲ سهمیه در رشته وزنه‌برداری دارد و باید از بین ورزشکاران دسته‌های ۹۶، ۱۰۹ و به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم ۲ نفر را انتخاب کند.  

علی داودی، علی هاشمی، سهراب مرادی و کیانوش رستمی مدعیان حضور در کاروان اعزامی ایران به توکیو هستند. مرادی و رستمی هنوز امتیاز لازم را کسب نکرده و علی هاشمی نیز باید در تورنمنت کلمبیا حضور یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha