استاندار البرز: مرهون تلاش های وافر کارگران هستیم

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به حرکت بالنده تولید کشور در شرایط تحریمی و کرونایی گفت : مرهون تلاش های وافر و شبانه روزی کارگران در این شرایط دشوار هستیم.

عزیزاله شهبازی روز یکشنبه به مناسبت روز جهانی کارگر از کارخانه های تراورس بتنی واقع در فردیس استان البرز بازدید کرد، افزود:  امروز تولید محصولات مختلف از مواد غذایی نتیجه و خروجی کار کارگران در کشور است.

وی ادامه داد:  قشر کارگر از نگاه  قرآن  کریم و معصومین (ع ) دارای جایگاه ویژه بود و  این جایگاه در نظام اسلامی مورد تکریم قرار دارد.

استاندار البرز گفت:  امروز برای تبریک روز کارگر به یکی از مجموعه ای بزرگ تولیدی استان البر آمده ایم تا از تلاش های شبانه روزی کارگران در عرصه تولید قدردانی کنیم.

شهبازی افزود: کارخانه تراورس بتنی از حدود یک سال و نیم پیش با حمایت مسوولان و  تلاش کارگران از حالت انفعال و حداقل نیروی کارخارج شد.

وی بیان داشت : اکنون شمار کارگران این مجموعه نسبت به گذشته با سه برابر افزایش به ۲۰۰ نفر رسیده است.

استاندار البرز گفت: امیدوارم با این روند که حمایت های دولت را همراه دارد با توجه به  شعار سال  شاهد پیشرفت روزافزون مجموعه  های بزرگ تولیدی باشیم .

کارخانه تراورس تولید کننده پایه های بتنی ریل های راه آهن است که در سال های گذشته با مشکلات مختلفی مواجه شد که با حمایت دستگاه قضایی و اجرایی مشکلات آن برطرف شد.

مدیر کارخانه تراورس بتنی فردیس استان البرز گفت:  با حمایت های انجام گرفته حقوق و معوقات کارگران این شرکت پرداخت شده و بدهی ها به نسبت گذشته زیاد نیست.

ابوالفضل حسین زاده  افزود: در زمان حاضر شرکت تراورس زیر مجموعه راه آهن جمهوری اسلامی ایران  قطعات بتنی شامل سوزنی ،دیوار پیش ساخته،بلوک ،جدول و مصنوعات و فرآورده های بتنی را تولید  و در اختیار راه آهن کشور قرار می دهد.

وی اظهار داشت: اکنون ۲۵۰ نفر نیروی انسانی در این شرکت فعالیت می کنند و در هفته اخیر  تولید تراورس های بتنی پیش تنیده از نوع B۷۰  در ۲ نوبت شروع  شده است .

حسین زاده  گفت:  اکنون نیازهای تجهیزاتی چهار پروژه ریلی کشور توسط این شرکت در حال تامین است.

وی میزان مشارکت این شرکت را  در پروژه های راه آهن کشور حدود ۷۰ درصد اعلام کرد و گفت: ساخت،نگهداری خطوط ریلی کشور با شرکت تراورس بتنی است.

مدیر کارخانه تراورس بتنی فردیس استان البرز گفت: پیش از این کارخانه تراورس بتنی توسط بخش خصوصی اداره می شد اما بدلیل مشکل تامین مالی و نقدینگی داشت با حمایت و کمک مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس)  در سفر رییس قوه قضاییه به استان البرز و استاندار البرز پیگیری شد و شرکت تراورس بتنی به راه آهن جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.

وی  با بیان اینکه این شرکت یک هلدینگ با چهار ماموریت اصلی در کشور است ،افزود: تولید فرآورده های بتنی مختص شبکه راه آهن درون و برون شهری از عمده فعالیت این مجموعه است 

شرکت تراورس، کمک به توسعه و نگهداری راه آهن و تولید انواع تراورس اعم از چوبی و بتنی، روسازی، زیرسازی و بازسازی خطوط ریلی و همچنین نگهـداری از خطوط و ابنیه فنی موجود در شبکه راه آهن سراسری کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =