۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۰
کد خبرنگار: 2854
کد خبر: 84315857
۰ نفر

برچسب‌ها

یک قلاده گربه وحشی در آوج مشاهده و تصویربرداری شد

قزوین - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آوج از مشاهده و تصویر برداری یک قلاده گربه وحشی در منطقه شکار و تیر اندازی ممنوع آوج خبر داد.

به گزارش ایرنا، احسان خسروی روز یکشنبه با اعلام این خبر، گفت: محیط بانان منطقه شکار و تیر اندازی ممنوع شهرستان آوج در حین گشت و کنترل با یک قلاده گربه وحشی مواجه و از این گونه گربه سان تصاویر گرفته و مشاهده این حیوان در منطقه شکار و تیر اندازی ممنوع آوج تایید و به ثبت رسید.
وی تصریح کرد: طی یک سال اخیر ۴ مرتبه ثبت تصویر گربه وحشی توسط مامورین اجرایی صورت گرفته است که وجود این گونه، نشان از کامل بودن چرخه حیات و سلامت زیستگاه دارد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آوج گفت : طول بدن گربه‌ وحشی ۴۵ تا ۸۰ سانتی‌متر است و بین سه تا هشت کیلوگرم وزن دارد.

به گفته وی ، گربه وحشی از اجداد گربه اهلی به‌ شمار می‌آید و جثه‌ای‌ بزرگ‌تر از نوع اهلی دارد.

خسروی تصریح کرد: این نوع از گربه سان به دلیل احتمال جفتگیری با نوع اهلی اش در طرح و رنگ و جثه‌های متفاوتی دیده می‌شود و صدایش همچون گربه اهلی میباشد.
وی ادامه داد: از خانواده گربه سانان در ایران ۸ گونه شامل پلنگ، یوزپلنگ، سیاهگوش، کاراکال، گربه جنگلی، گربه شنی، گربه پالاس و گربه وحشی زیست می‌کنند. 

رییس حفاظت محیط زیست شهرستان آوج گفت: در منطقه شکار و تیر اندازی ممنوع آوج تاکنون حضور ۳ گونه از خانواده گربه سانان شامل سیاهگوش، گربه جنگلی  و گربه وحشی ثبت شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha