۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 934
کد خبر: 84315854
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزاری نمایشگاه مجازی هنرهای تجسمی و چند خبر از استان اردبیل

اردبیل- ایرنا- برگزاری نمایشگاه مجازی هنرهای تجسمی، حضور ۲ فرنگی‌کار در اردوی تیم ملی کشتی ناشنوایان و ضرورت نظارت بر روند واکسیناسیون گروه‌های هدف از جمله خبرهای کوتاه روز یکشنبه در نقاط مختلف استان اردبیل است.

برگزاری نمایشگاه مجازی هنرهای تجسمی

به گزارش ایرنا، مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل در این زمینه گفت: این نمایشگاه به همت حوزه هنری استان و به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، شب‌های قدر و ایام شهادت حضرت علی(ع) به مدت ۳۰ روز برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: ۶۰ اثر از استادان و هنرمندان پیشکسوت در کنار آثار هنرمندان جوان به صورت مجازی در صفحات اجتماعی حوزه هنری استان اردبیل در قالب این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل افزود: هدف از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی، بازنگری آثار تولید شده در دوره‌های مختلف کارگاهی و جشنواره‌های تجسمی در حوزه هنری همچنین بازنمایش تعدادی از آثار موجود در آرشیو و گنجینه هنرهای تجسمی است.

پیش از شیوع ویروس کرونا بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر در انجمن هنرهای تجسمی استان اردبیل عضویت داشتند.

۲ فرنگی‌کار در اردوی تیم ملی کشتی ناشنوایان

بنابر اعلام روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل، عرفان عبد غیور و محمد صدری به اردوی انتخابی و آمادگی تیم ملی کشتی ناشنوایان دعوت شدند.

مرحله سوم اردوی ارزیابی و انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی ناشنوایان جهت حضور در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱ از ۱۳ تا ۲۱ اردیبهشت‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

پیش از شیوع کرونا سه هزار و ۳۵ کشتی‌گیر در رشته‌های آزاد و فرنگی در استان اردبیل فعالیت داشتند.

ضرورت نظارت بر واکسیناسیون گروه‌های هدف

رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل دستور ویژه‌ای خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در راستای نظارت دقیق بر انجام واکسیناسیون کرونای گروه‌های هدف و الویت‌دار صادر کرد.

ناصر عتباتی در این زمینه گفت: در پی پخش اخبار متعدد از سراسر کشور مبنی بر سوء استفاده در تزریق واکسن کرونا، دقت و نظارت کافی از سوی متولیان امر صورت گیرد تا به هیچ عنوان افراد غیرواجد شرایط مورد واکسیناسیون قرار نگیرند و حق قانونی سایر افراد را پایمال نکنند.

وی تصریح کرد: در صورت مواجهه با هر گونه تخلف، با متولیان واکسیناسیون و مسئولان نظارت آن مجموعه در هر جایگاه و مقامی برخورد قانونی انجام خواهد شد.

بنابر آخرین آمار رسمی، ۹۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در شبانه‌روز گذشته در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و ۱۰ نفر از مبتلایان کووید- ۱۹ جان‌باختند.

بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا کنون بیش از ۱۵ هزار نفر از گروه‌های پرخطر در استان اردبیل با استفاده از واکسن‌های تایید شده، در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.

احداث پارک در محله میراشرف

شهردار اردبیل گفت: با هدف افزایش سرانه فضای سبز در مناطق سیزده‌گانه و با خرید زمین ۵.۵ هکتاری، پارک میراشرف به سرعت احداث و تجهیز می‌شود.

حمید لطف‌اللهیان اظهار کرد: این زمین ۵.۵ هکتاری که پیش از این در محدوده آرامستان میراشرف به محل دپوی نخاله و پسماند شهری تبدیل شده بود، به درخواست اهالی و با هدف جلوگیری از تهدید بهداشتی در منطقه مقرر گردید به فضای سبز و پارک مناسبی تبدیل شود.

شهر اردبیل با داشتن ۱.۵ مترمربع فضای سبز به ازای هر نفر، حدود ۶ متر از میانگین کشوری عقب است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha