سردار افشار داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری شد

تهران- ایرنا- فرمانده پیشین نیروی مقاومت بسیج با برگزاری نشست خبری برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام داوطلبی کرد.

سرتیپ علی‌رضا افشار روز یکشنبه با برگزاری نشست خبری با اعلام داوطلبی خود برای انتخابات ۲۸ خرداد ریاست‌جمهوری، گفت: مهمترین پشتوانه انقلاب سرمایه‌های مردمی است و دشمن برای بی‌اعتمادی آنها نسبت به نظام تلاش زیادی می‌کند دشمن با جنگ نتوانست به این نظام ضربه بزند و از طریق جنگ نرم وارد میدان شده که به ساختار نظام آسیب وارد کند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: این سرمایه اجتماعی باید حفظ شود و صرف منافع حزبی و گروهی نباید به منافع ملی آسیب بزند و این برای جامعه مهم است و راهکار این است که مسوولان کشور به این موضوع توجه کنند.

سردار افشار با تبیین منشور اخلاقی انتخابات گفت: تضمین رعایت این منشور نیاز به فرهنگ‌سازی و گفتمان دارد و کسانی که در انتخابات تخلف می‌کنند به عنوان چهره‌های بداخلاق معرفی شوند تا مانع حرکت‌های ناپسند در فرهنگ انتخابات شوند.

وی خاطرنشان کرد: اخلاق انتخاباتی در کلانشهرها و شهرهای کوچک متفاوت است در برخی نقاط کشور مساله قومیت نتایج انتخابات رو به گونه دیگر رقم می‌زند.

افشار با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در مورد اخلاق انتخاباتی تصریح کرد: رهبر انقلاب تاکید فراوانی بر اخلاق انتخاباتی و حفظ ارزش‌های اسلامی در روند برگزاری انتخابات دارند.

وی گفت: حفظ کرامت اسلامی در انتخابات مهم است رای رهبر انقلاب با یک فرد عادی مساوی است و این در جامعه اسلامی ارزشمند است.

رییس کمیته تدوین و ترویج منشور اخلاقی انتخابات خاطرنشان کرد: امانتداری و صیانت از آرای مردم مهم است و این یکی از محورهای مورد تاکید در اخلاق انتخاباتی است.

افشار تاکید کرد: وفاق جمعی و توجه به رای اکثریت مبنای انتخابات است و هر شخصی پیروز انتخابات شد نباید تخریب شود ولو اینکه با سلیقه ما متفاوت باشد و شرح صدر را همه افراد در انتخابات رعایت کنند.

رییس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه دفاع ملی تصریح کرد: وفاق اجتماعی برای جلب مردم است و اعتماد مردم به نظام مهم است و نباید مخدوش شود و این حق ملت است نباید پایمال شود.

افشار افزود: مشارکت حداکثری با فضای مثبت در جامعه اتفاق می‌افتد و مشکلات معیشتی باید مورد توجه مسوولان کشور قرار گیرد و فضای امیدآفرینی تقویت شود.

وی با اشاره به تنوع فرهنگی و قومیتی در ایران اظهار کرد: این یک فرصت است که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد و آموزه‌های دینی می‌گویند که زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشیم و اقلیت‌ها در مجلس نماینده دارند و این نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی به مساله تنوع قومیت‌ها توجه دارد.

رییس کمیته تدوین و ترویج منشور اخلاقی انتخابات با بیان اینکه اولویت منافع ملی بر منافع حزبی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: توجه به منافع ملی باید اولویت اول داوطلبان برای ورود به عرصه انتخابات باشد و افراد نباید منافع ملی را فدای اهداف انتخاباتی کنند.

وی افزود: سلامت انتخابات در کشور مهم است و بیان تقلب در انتخابات نوعی فتنه دشمن از طریق جنگ نرم است و ارامش در انتخابات مهم است.

افشار تصریح کرد: حفظ حیثیت اجتماعی نامزدها از دیگر مبانی منشور اخلاقی انتخابات است و کسانی که ار سوی شورای نگهبان عدم احراز صلاحیت می شوند دلیل رد صلاحیت محرمانه به خود فرد گفته می‌شود و این افراد خود موضوع را رسانه‌ای می‌کنند.

وی با بیان اینکه سلبریتی ها  و افراد تاثیر گذارباید منشور اخلاقی انتخاباتی را رعایت کنند افزود: این افراد باید مشارکت حداکثری را ترغیب کنند و  با بیان نظریات غیر کارشناسی فضای انتخابات را زیر سوال نبرند.

سردار افشار افزود: اگر داوطلبی فرد دیگری را اصلح تر از خود بدانند به نفع وی کنار بروند، اما در انتخابات حضور داشته باشند تا مشارکت پرشور تقویت شود.

این داوطلب ریاست‌جمهوری با اشاره به تدوین منشور رفتار انتخاباتی انتخاب کنندگان گفت: افراد با بصیرت انتخاب خود را انجام دهند و در مورد داوطلبان تحقیق کنند و ازانتخاب سلیقه  قومی و مذهبی پرهیز کنند. حق انتخاب غیر قابل واگذاری و خلاف شرع است فرد باید خود انتخاب کند و در مقابل تبلیغات بیگانگان هوشیار باشد.

سردار افشار خاطرنشان  کرد:به این نتیجه رسیدم که باید در انتخابات حضور پیدا کنم، چهل برنامه مهم را برای حل مشکلات کشور در حوزه های مختلف تهیه کردیم تصمیم من برای آمدن قطعی است و سعی می‌کنم بین نیروهای انقلاب وحدت ایجاد کنم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگارسیاسی ایرنا در مورد حضور نظامیان در عرصه رقابت گفت:  پاسداران انقلاب نیروهای مردمی بودندکه بر اثر ضرورت جنگ در جبهه های جنگ حاضر شدند و شغل نظامی گری را از ابتدا نداشتند. بنده خودم فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف هستم اول انقلاب در جهاد سازندگی بودم و با شروع جنگ به جبهه رفتم بیشتر افراد هویت نظامی گری نداشتند و بنا بر مصلحت کشور وارد جنگ شدند این افراد پاسدار نظام و انقلاب هستند.

سرتیپ علی‌رضا افشار ۷۰ ساله از دانشجویان پیرو خط امام (ره) و فرمانده پیشین نیروی مقاومت بسیج و معاون سیاسی وزارت کشور دولت نهم داوطلب انتخابات ۲۸ خرداد ریاست‌جمهوری شد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha