۴۵ روستای ثلاث باباجانی با تانکر سیار آبرسانی می‌شود

کرمانشاه ـ ایرنا ـ سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان ثلاث‌باباجانی با اعلام اینکه اکنون ۹۵ روستای این شهرستان با تنش آبی مواجه است، گفت: از این تعداد به ۴۵ روستا با تانکر سیار آبرسانی می‌شود.

«علی رحمانی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: به دلیل وجود خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی میزان آبدهی ۱۷ دهنه چشمه تامین آب در روستاهای شهرستان به صفر رسیده و این موجب ایجاد تنش آبی در ۹۵ روستا شده است.

وی ادامه داد: آبدهی چشمه سراب شیان به عنوان تنها منبع تامین آب شهر میرآباد و ۹ روستای این محور، با کاهش چشمگیری مواجه شده و میزان آبدهی آن از ۲۷ لیتر در ثانیه به کمتر از پنج لیتر در ثانیه رسیده است.

سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان ثلاث باباجانی اظهار داشت: ۱۱۷ روستای این شهرستان با بیش از ۶ هزار مشترک زیر پوشش شرکت آبفا قرار دارد که نیاز آبی این روستاها ۱۱۰ لیتر در ثانیه است اما هم اکنون ۵۰ لیتر در ثانیه آب تامین و توزیع می شود،

رحمانی اضافه کرد: شهرستان ثلاث باباجانی دارای سه شهر با ۶ هزار مشترک است که نیاز آبی آنها ۱۴۰ لیتر در ثانیه است و فقط ۷۵ لیتر در ثانیه آب وارد شبکه توزیع می‌شود.

وی افزود: میزان بارش‌های شهرستان از ۵۵۶ میلی‌متر در سال گذشته به ۳۴۰ میلی‌متر در سال زراعی جاری رسیده و کاهش ۴۰ درصدی نزولات آسمانی را در این شهرستان داشته ایم.

شهرستان ثلاث باباجانی حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد و دارای سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با ۲۰۹ روستا است که ۱۶۷ روستای آن دارای سکنه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha