۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۶
کد خبرنگار: 1028
کد خبر: 84315788
۰ نفر

برچسب‌ها

زنگ سپاس از مقام معلمان مازندران نواخته شد

ساری - ایرنا - زنگ سپاس از مقام معلمان مازندران روز یکشنبه همزمان با آغاز گرامیداشت هفته معلم با حضور مسئولان استانی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی نواخته شد.

فرماندار شهرستان ساری در این مراسم که به صورت نمادین در مدرسه ۱۵خرداد ساری برگزار شد، ضمن تبریک و قدردانی از همه معلمان و فرهنگیان استان گفت: همواره همه ما به عنوان تربیت یافتگان معلمان باید مدیون آنان باشیم و سر تعطیم فرود بیاوریم.

عباسعلی رضایی با بیان این که مشکلات آموزش و پرورش مشکلات همه مسئولان و شهروندان محسوب می شود، بر لزوم ادای همگانی حق معلمان تاکید کرد.

وی کارکرد و خروجی آموزش و پرورش را نیروی انسانی دانست که مملکت آن به دست همین فرزندان باید اداره شود و اظهار داشت: به هین دلیل مشکل این وزارتخانه مشکل همه دستگاه های اجرایی است و باید به صورت ویژه حل و فصل شود.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران نیز شغل معلمی را عشق ، انگیزه به همراه تلاش شبانه روزی دانست و گفت: بهترین واژه در کلمه معلم است، بنابراین باید جایگاه معلم در جامعه ارتقاء پیدا کند تا آنان بدون دغدغه به تعلیم و تربیت دانش آموزان بپردازند .

علیرضا سعدی پور با یاد و خاطره همکاران آموزش و پرورش که به دلیل بیماری کووید ۱۹ جانشان را از دست دادند ، افزود: فعالیت معلمان در سال تحصیلی جاری و در شرایط کرونایی به نحو احسن در حال انجام است و همه باید قدردان آنان باشیم.

وی گفت: در سال تحصیلی جاری ۴۵۰ نفر از معلمان منتخب و شایسته در ۳۳ اداره شهرستانی استان طبق مقررات شناسایی و ۴۹ نفر از آنان به عنوان معلمان منتخب و شایسته مازندران تجلیل شدند.

بنابراین گزارش، آموزش و پرورش مازندران امسال معلمی را به عنوان منتخب و شایسته ملی نداشته است.

مازندران در سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ دارای ۳۸ هزار نیروی فرهنگی است که از این تعداد ٢٥ هزار نفر معلم هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =