۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۱
کد خبرنگار: 2141
کد خبر: 84315758
۰ نفر

برچسب‌ها

شعاع دید افقی در سرپل‌ذهاب به پنچ هزار متر رسید

قصرشیرین- ایرنا- رییس اداره هواشناسی سرپل‌ذهاب گفت: ورود سامانه‌ای ناپایدار و یک توده هوای غبارآلود که از امروز یکشنبه آسمان این شهرستان را فرا گرفته و همچنان نیز ادامه دارد، میزان دید افقی در این منطقه را به پنج هزار متر کاهش داد.

«فرهاد دارابی» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون میزان دید افقی در این شهرستان، پنج هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰ هزار متر) کمتر است.

وی اظهار داشت: هم اکنون دمای هوای شهرستان سرپل ذهاب ۱۹ درجه سلسیوس و میزان رطوبت موجود در هوا  ۴۸ درصد است.

رییس اداره هواشناسی سرپل ذهاب گفت: با توجه به ناسالم بودن هوا از تمامی شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی می خواهم به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز و آزاد خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.

سرپل  ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از ۹۰هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =