مهدی: شاید شهرآورد زودتر برگزار شود

تهران- ایرنا- سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: شاید به خاطر تغییر برنامه تیم ملی برخی مسابقات از جمله شهرآورد با برخی تغییرات، زودتر برگزار شود.

به گزارش ایرنا، «سهیل مهدی» امروز (یکشنبه) در گفت و گوی رادیویی در مورد برنامه‌ریزی لیگ برتر و تغییر زمان دیدارهای معوقه هفته هجدهم لیگ برتر اظهار داشت:  یک تغییر ناگهانی در برنامه تیم ملی صورت گرفت و به همین خاطر ممکن است ساعت یک و یا دو بازی در روز جمعه تغییر کند. این موضوع امروز قطعی می‌شود.

وی در مورد اینکه آیا قرار است اردوی تیم ملی زودتر برگزار شود، افزود: بله. به دلیل حساسیت مسابقات و قبول نکردن میزبانی از سوی دادگاه عالی ورزش، نظر مسوولان تیم ملی بود که اردوی تیم ملی زودتر برگزار شود. بر همین اساس شاید تغییراتی در ساعت برگزاری مسابقات ایجاد شود.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه آیا اردوی تیم ملی قرار است در هفته جاری برگزار شود، تصریح کرد: به این زودی‌ها خیر. شاید برنامه تیم ملی نسبت به برنامه قبل دو روز تغییر کند.

وی در رابطه با اینکه با توجه به فشردگی مسابقات ممکن است برنامه لیگ بار دیگر فشرده شود، اضافه کرد: متاسفانه بله. باید روزها و تاریخ مسابقات را به هم نزدیک کنیم.

مهدی در مورد تاریخ دقیق پایان لیگ بیستم اضافه کرد: تاریخ را از مدت‌ها پیش ترسیم کردیم اما با توجه به اینکه مسابقات تیم ملی قرار است به صورت متمرکز برگزار شود، برنامه تغییر کرده است. طبق برنامه قبلی قرار بود تا اول و یا دوم مرداد لیگ را تمام کنیم و در نیمه مرداد هم جام حذفی به اتمام برسد اما با توجه به تغییر در برنامه تیم ملی ممکن است تغییرات با یکی دو هفته تغییر انجام شود.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در رابطه با اعتراض پرسپولیسی‌ها اضافه کرد: سازمان لیگ متعلق به هر ۱۶ باشگاه است و برنامه‌ریزی متناسب با هر ۱۶ باشگاه صورت می‌گیرد. سعی و تلاش ما این است که نمایندگان کشور مانند تیم ملی با خیال آسوده وارد مسابقات شوند. برای نمایندگان کشور زمانی را مشخص کردیم تا بدنسازی کنند و برای مسابقات آماده شوند. وقتی آنها از مسابقات بازگشتند آنها کمک کنند و وارد برنامه شوند. شرایط همه تیم‌ها را می‌بینیم. به هر سه نماینده ایران نیز تبریک می‌گویم. سعی می‌کنم به همه تیم‌ها کمک کنیم. بعد از تورنمنت هم شرایط را به غیر از موارد ضروری آن هم برای تیم ملی عوض نمی‌کنیم. ما فقط برای پرسپولیس و یا تیم خاص دیگر برنامه را عوض نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه مسابقات تا شهرآورد دستخوش تغییر خواهد شد یا خیر اضافه کرد: ترتیب مسابقات به همان صورتی است که اعلام کردیم. با تغییری که برنامه تیم ملی دارد ممکن است  زمان برگزاری مسابقه یکی دو روز جا به جا شود. تا قبل از اردوی تیم ملی قصد داشتیم مسابقات لیگ را تا هفته بیست و چهارم پیش ببریم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ اضافه کرد: استفاده از ماسک را را یک سال و نیم پیش به تیم‌ها ابلاغ کردیم.  ۴۸ اسلاید از دستورالعمل‌های بهداشتی را به باشگاه‌ها دادیم. وقتی AFC  این کار را می‌کند بزرگ نمایی می‌شود اما ما وقتی ابلاغ می‌کنیم ساده انگارانه می‌شود. می‌خواهیم کار خوب ما هم دیده شود. شاید برخی اخبار به سمت چالش‌ها و صحبت‌های اعتراضی رفته است.

وی گفت: امسال نمایندگان کشورمان نتایج خوبی گرفتند و همانطور که دیدید تیم‌هایی که هر سال مدعی بودند امسال از نمایندگان ما سه الی چهار گل خوردند. این به خاطر شرایط خوب برنامه‌ریزی لیگ است. انتظار داریم به این مسائل هم پرداخته شود. امروز برنامه ما نهایی می‌شود. ۱۴ مسابقه معوقه داریم. امروز زمان این ۱۴ بازی را نهایی می‌کنیم و پس از آن به سمت اصلاح برنامه خواهیم رفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha