۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۱
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84315705
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش‌های بهاری در خراسان رضوی شدت می‌گیرد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش‌های بهاری به صورت رگبار و همراه با رعد و برق در روزهای آینده در استان شدت می‌گیرد.

مرتضی اثمری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارشهای باران که در روزهای اخیر بیشتر در نواحی شمال و غرب خراسان رضوی گزارش شده تا روز چهارشنبه هفته جاری با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت. ‌
وی بیان کرد: بارشهای پیش بینی شده همراه با رعد و برق و افزایش ابرناکی با احتمال آبگرفتگی و ایجاد رواناب و سیلاب بویژه در نواحی شمالی و غربی خراسان رضوی رخ خواهد داد.
وی خاطر نشان کرد: طی این مدت وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش میدان دید، کاهش کیفیت هوا همراه با احتمال خسارت در نواحی شمالی و جنوبی خراسان رضوی پیش بینی شده است.

اثمری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در ۶ شهرستان خراسان رضوی شامل سبزوار، فریمان، خواف، تایباد، بجستان و باخرز بارش باران گزارش شده که بیشترین آن یک میلیمتر و در شهرستان خواف ثبت شده است.
وی با اشاره به کاهش چند درجه ای دما در خراسان رضوی گفت: بیشینه دمای دیروز مشهد ۲۵ درجه سلسیوس بود که برای امروز، یکشنبه و دوشنبه به ترتیب ۲۳ و ۲۱ درجه سلسیوس پیش بینی شده است.
ریوش با کمینه دمای ۱۰ درجه سلسیوس و داورزن با بیشینه دمای ۳۳ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
در این مدت بیشترین وزش باد در استان خراسان رضوی در شهرستان سبزوار و با سرعت ۶۸ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =