۲۲۵ داوطلب عضویت در شوراهای خراسان رضوی به ردصلاحیت خود اعتراض کردند

مشهد- ایرنا- دبیر اجرایی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان رضوی گفت: تاکنون ۲۲۵ نفر از داوطلبان ردصلاحیت شده در ششمین دوره انتخابات شوراها در این استان اعتراض خود را به این هیات ارسال کرده اند.

محمدرضا حاجی زاده روز یکشنبه  در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: دریافت اعتراضات در این خصوص از نهم اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان وقت اداری امروز (۱۲ اردیبهشت) ادامه دارد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط ناشی از کرونا داوطلبان ردصلاحیت شده انتخابات می‌توانند بدون سفر به مشهد، اعتراضات خود را به هیات های نظارت شهرستان ارائه دهند لذا به نظر می رسد شمار نهایی افراد معترض به رد صلاحیت ها فردا (دوشنبه) جمع بندی و اعلام گردد.

دبیر اجرایی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان رضوی گفت: در مجموع صلاحیت حدود ۶۰۰ نفر از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی ۸۷ شهر استان احراز نشده است.

از مجموع سه هزار و ۲۴۴ داوطلب ثبت نام شده برای عضویت در ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در خراسان رضوی صلاحیت ۲ هزار و ۳۲۴ نفر در هیات های اجرایی و نظارت تایید شد و شماری نیز از حضور در کارزار انتخابات انصراف داده‌اند.

همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات سراسری ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز در بیش از پنج هزار شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

استان ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومتر مربعی خراسان رضوی با وسعتی معادل هفت درصد مساحت کل کشور در قالب ۳۳ شهرستان، در مجموع هشت هزار و ۶۰۰ عضو در شوراهای اسلامی شهری و روستایی دارد.

۴۶۵ نفر از این تعداد، عضو اصلی و علی البدل شوراهای اسلامی شهرها و بقیه عضو شوراهای اسلامی روستایی در استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی هستند و در مجموع کمتر از پنج درصد این تعداد را زنان تشکیل می‌دهند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha