اغلب برنامه های هفته معلم در زنجان بصورت مجازی برگزار می‌شود

زنجان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: با توجه به شرایط کرونایی در جامعه، عمده برنامه های گرامیداشت این هفته بصورت مجازی برگزار خواهد شد و تلاش می شود تا از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببریم و گوشه ای از زحمات معلمان در برگزاری کلاس های مجازی را در شبکه شاد به مخاطبان نشان دهیم.

حسن مظفری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، از جمله برنامه های اجرایی در هفته معلم را معرفی معلمان تلاشگر، برگزاری مسابقات مختلف دانش آموزی و فرهنگی، ویژه برنامه های ماه رمضان و تهیه و انتشار فیلم و کلیپ از ایثارگری های معلمان در صحنه تعلیم و تربیت، ادای احترام به پیشگاه معلمان پیشکسوت و قدردانی از خانواده های معلمان قربانی در ایام کرونایی عنوان کرد.

این مسوول ضمن تاکید بر ضرورت حفظ جایگاه والای معلمان در جامعه اظهارداشت: جامعه متعالی جامعه ای است که فرهنگ در راس مناسبات اجتماعی است و نشان فرهیختگی هر جامعه ای، جایگاه معلم در آن جامعه است.

وی نقش معلمان در ایام کرونایی را سازنده و اثرگذار خواند و گفت: در کنار مدافعان سلامت کشور، این معلمان بودند که به عنوان "مدافعان تربیت" در خط مقدم مبارزه با جهل بودند و لحظه ای از انجام وظیفه کوتاهی نکردند و جان باختن دهها تن از معلمان در کشور به خاطر کرونا گویای این واقعیت است.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اهمیت و جایگاه معلم گفت: از نظر ما تمامی روزهایی که جامعه از وجود بی بدیل معلمان در صحنه های مختلف اجتماعی بهره می برد، روز معلم است و این شأنی است که مردم به معلمان می دهند.

وی ذات کار معلمی را آغشته به عشق و هنر و مجاهدت خواند و گفت: نمی توانیم در کار معلمی و ابعاد مختلف آن تفکیک قائل شویم زیرا که ذات کار معلمی با هنر و محبت و ایثار عجین شده است و تعطیل نشدن آموزش در طی این مدت موید این واقعیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: همزمانی ماه رمضان و برنامه های مجازی در زیست بوم کرونا فرصتی برای نشان دادن توانمندی های معلمان است که در آن با رعایت تمامی موازین شرعی و دینی و بهداشتی امر تربیت با قدرت ادامه می یابد.

وی جایگاه معلم در توسعه همه جانبه کشور را ارزنده توصیف کرد و گفت: توسعه همه جانبه در هر کشوری مرهون تلاش معلمان آن جامعه است و برای نیل به این هدف، باید شان و جایگاه معلمان حفظ و برنامه ریزی ها در راستای بهبود وضعیت رفاهی آنان گسترش یابد.

 اعطای تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به فرهنگیان زنجانی 

این مسوول، با اشاره به اقدامات انجام  گرفته در سطح استان در راستای بهبود مشکلات فرهنگیان استان ادامه داد: با پیگیری های لازم مقرر شده طی ۳ سال تعداد ۶۳ مدرسه در استان احداث شود که بخش عمده آنان متعلق به شهرکهای اقماری زنجان است که با افزایش جمعیت دانش آموزی و کمبود مدرسه مواجه هستند.

وی، پیگیری احداث اقدام ملی مسکن فرهنگیان استان، توزیع یکهزار فقره وام ۵۰ میلیون تومانی برای فرهنگیان استان، تشکیل دبیرخانه کشوری فعالیت های تابستانی با مدیرکل آموزش و پرورش در زنجان، تهیه و توزیع بیش از ۳ هزارو ۵۰۰ دستگاه گوشی و تبلت برای دانش آموزان غیرعضو در شبکه شاد را از جمله اقدامات اداره کل آموزش و پرورش زنجان ذکر کرد.

مظفری افزود:  پیگیری مالکیت ساختمان های متعلق به آموزش و پرورش که بیش از ۳۰ سال در اختیار دیگر نهادها بوده، حضور وزیرآموزش و پرورش و چهار معاون وزیر در استان برای بررسی مسایل و مشکلات استان، توسعه امور خدماتی و رفاهی کلینیک و باشگاه فرهنگیان، کلنگ زنی ۱۶ باب مدرسه و افتتاح سه باب مدرسه با ۶۶ کلاس درس با حضور وزیر آموزش و پرورش و بازدید دوره ای از اکثر مدارس استان از جمله دیگر اقدامات بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی ها و برنامه ریزی های انجام گرفته، تمهیدات برگزاری امتحانات حضوری و غیرحضوری و نیز بازگشایی مدارس در سال جاری اندیشیده شده و تمامی فعالیت های آموزشی و پرورشی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام خواهد گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =