صلاحیت کمتر از دو سوم داوطلبان شوراهای اسلامی شهرهای فارس تایید شد

شیراز- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و رئیس ستاد انتخابات این استان گفت: از مجموع سه هزار و ۲۶۸ نفر داوطلب شوراهای اسلامی ۱۱۵ شهر فارس پس از بررسی هیات‌های اجرایی و نظارت شهرستان ها ، صلاحیت یک هزار و ۸۵۰ نفر تایید شده و صلاحیت یک هزار و ۱۸۷ نفر هم احراز نشده است.

سید احمد احمدی‌زاده، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین تاکنون ۲۳۴ نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای شهرهای استان انصراف داده‌اند.
او ادامه داد: با توجه به اینکه ۱۲ اردیبهشت (امروز) آخرین مهلت اعتراض به نتیجه بررسی صلاحیت‌هاست، لذا از داوطلبان رد صلاحیت شده تقاضا داریم که از فرصت اعتراض استفاده کرده و شکایت خود را برابر قانون به همراه مستندات  به هیات نظارت استان ارائه دهند.
وی ادامه داد:امیدواریم با توجه به شناختی که نسبت به هیات نظارت داریم، این هیات در بررسی اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده با دقت بیشتر و در نظر گرفتن عدالت تصمیم گیری کند تا با افزایش تعداد تایید صلاحیت شدگان، شاهد حضور سلایق مختلف و افراد کارآمد و توانمند بیشتری در این دوره از انتخابات  باشیم.
او ادامه داد: در حوزه شهری در این دوره انتخابات شوراها ۶۰۳ کرسی شورا در استان داریم که این تعداد در دور پنجم انتخابات شوراها ۵۴۰ کرسی بوده است.
وی گفت: تعداد داوطلبان نیز در شورای پنجم سه هزار و ۶۸۲ نفر بوده که در این دوره با ۱۱ درصد کاهش به سه هزار و ۲۶۸ نفر رسیده است.
رئیس ستاد انتخابات فارس ادامه داد: در حوزه شوراهای روستایی نیز حدود ۱۴ هزار و ۶۵۸ نفر در ۲ هزار و ۲۹۸ روستا و ۲۶۶ تیره عشایری اقدام به ثبت نام کردند که در ۱۲۲ روستا تعداد داوطلبان به حد نصاب لازم نرسیده است.
احمدی‌زاده گفت: تعداد کرسی‌های شوراهای روستایی و عشایری نیز که در دوره پنجم هفت هزار و ۹۲۷ کرسی بوده در این دوره به هشت هزار و ۶۲ کرسی رسیده است.
او گفت: تعداد داوطلبان انتخابات شورای روستایی و عشایری هم که در دوره پنجم ۱۴ هزار و ۹۵۰ نفر بوده در این دوره با ۲ درصد کاهش به ۱۴ هزار و ۶۵۸ نفر رسیده است.
انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha