۴۶ مرکز برای خرید گندم کشاورزان در استان اردبیل پیش‌بینی شد

اردبیل - ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداراردبیل از پیش‌بینی و آماده‎‌سازی ۴۶ مرکز خرید گندم از گندمکاران در مناطق مختلف استان خبر داد.

به گزاش ایرنا، ارژنگ عزیزی روز یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت گندم تولیدی در استان اردبیل افزود: قیمت خرید تضمینی گندم برابر مصوبه هیات وزیران پنج هزار تومان خواهد بود و  خرید نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: هرگونه خرید گندم باید ثبت سامانه شده و اعلام موجودی گردد و خروج آن از استان با مجوز شرکت بازرگانی دولتی و غله صورت گیرد و در غیر این صورت خروج آن از استان مجاز نخواهد بود و موارد تخلف نیز مشمول تعزیرات حکومتی خواهد بود.

عزیزی با اشاره به  کاشت گندم در ۲۹۸ هزار هکتار از اراضی زراعی استان بیان کرد: در شرایط عادی ۵۸۰ هزار تن محصول از این میزان زمین زیرکشت برداشت می‌شد ولی باتوجه به کاهش بارندگی در سال جاری و دیم بودن چهار پنجم سطح زیرکشت، میزان برداشت کمتر از این میزان خواهد بود.

منطقه مغان شامل شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار مغان مهم‌ترین کانون‌های تولید غلات در استان اردبیل محسوب می‌شوند. برداشت گندم معمولا از اواسط خردادماه در مناطق گرمسیری استان آغاز می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha