۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84315477
۰ نفر

برچسب‌ها

کشتی‌گیر سقزی به ارودی تیم ملی دعوت شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان سقز گفت: بهنیا امامی، کشتی‌گیر جوان و آینده‌دار سقزی برای سومین بار به اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی کم‌شنوایان ایران برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشتی جهان فراخوانده شد.

فرزاد خاکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بهنیا امامی، اولین کشتی گیر کم‌شنوای سقزی به اولین مرحله اردوی آماده‌سازی و انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی کم‌شنوایان کشور فراخوانده شد و زیر نظر مربیان صاحب نام کشتی کشورمان تمرین خواهد کرد.

وی با بیان اینکه، امامی کشتی‌گیر توانمندی است و این دعوت، نشان دهنده پایه ریزی مناسب در کشتی سقز و وجود مربیان شایسته در این رشته ورزشی است، افزود: پیشتر در رشته دومیدانی، ورزشکاران کم شنوا در اردوی تیم ملی حضور یافته اند ولی این اولین بار است که یک کشتی گیر کم شنوا از سقز در اردوی تیم ملی حضور پیدا کرده است و به سه مرحله این اردو دعوت شده است.

رییس اداره ورزش و جوانان سقز اضافه کرد: این کشتی گیر جوان فن و فنون کشتی را از مراحله پایه با موفقیت طی کرده است و امید است با عضویت در تیم ملی کشتی فرنگی کم شنوایان ایران بتواند افتخارهای خوبی برای کردستان کسب کند.

خاکی با اشاره به اینکه ۱۴ هزار ورزشکار سازماندهی شده در رشته های مختلف ورزشی در شهرستان سقز فعالیت دارند، افزود: از این تعداد یک هزار ورزشکار در حوزه کشتی فعالیت دارند که ۵۵۰ کشتی گیر در رشته فرنگی و ۴۵۰ کشتی گیر در آزاد مشغول فعالیت هستند.

سومین اردوی آمادگی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ناشنوایان ایران با هدف حضور در مسابقات قهرمانی جهان ترکیه از روز جمعه (۱۰ اردیبهشت ماه) در تهران آغاز می شود.  

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha