۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۵
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 84315438
۰ نفر

برچسب‌ها

شغل‌های کاذب عامل افزایش ترافیک در بانه هستند

سنندج- ایرنا- معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری بانه گفت: وانت های میوه فروش و دست فروشان که در خیابان های و معابر شهری فعالیت می کنند که عامل مهم افزایش ترافیک در این شهر هستند.

به گزارش ایرنا خالد عزیززاده شامگاه یکشنبه در نخستین جلسه شورای ترافیک بانه اظهار داشت: در طراحی خیابان های و معابر شهری بانه افزایش حجم ترافیکی پیش بینی نشده که باعث ایجاد ترافیک سنگین و غیر قابل کنترل شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین حجم ترافیکی در ظهر و اوایل شب ایجاد می شود، ادامه داد: تلاش می شود بار ترافیکی بانه حل شود که این مهم نیازمند همکاری و هماهنگی همگانی است.

عزیززاده گفت: حل معضل ترافیک بانه یکی از مطالبات مهم شهروندان است که باید با ارائه راهکارهای عملی و کارشناسی شده این مشکل حل شود.

جانشین فرمانده پلیس راهور بانه نیز گفت: وانت های میوه فروش در ایجاد ۴۰ درصد ترافیک شهری بانه نقش دارند که باید مکان مناسب برای فعالیت آنها مشخص شود و حجم بار ترافیکی شهر نیز کم شود.

سروان رضا عباسی افزود: برای ساماندهی وانت های میوه فروش باید ۲ نقطه از شهر در نظر گرفته شود که همه شهروندان به آسانی به این نقاط دسترسی داشته باشند.

وی اظهار داشت: یکی از مشکلات پلیس راهور در ساماندهی ترافیک شهر میدان علامه برده ره شی است که این میدان بعد از آنکه توسعه پیدا کرد به پاتوق وانت بارهای میوه فروش تبدیل شده و ترافیکی سنگینی بر این مسیر حاکم است.

سروان عباسی با اشاره به اینکه چراغ های قرمز بانه هوشمند نیستند ادامه داد: شهرداری باید خط کشی معابر و خیابان ها در اولویت قرار دهد چراکه در وقوع تصادفات سهم عبور رانندگان با این علائم مشخص می شود.

 شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =