۲۰ نفر از کارگران برگزیده و منتخب استان اردبیل تجلیل شدند

اردبیل- ایرنا- ۲۰ نفر از کارگران برگزیده و منتخب ملی و استانی بخش خدمات، صنعت، کشاورزی و گروه کار، تولید و تعاون روز شنبه در سی و دومین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان اردبیل تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در آیین تجلیل از این منتخبان که به مناسبت هفته کار و کارگر برگزار شد، با اشاره به فعالیت ۱۱۱ هزار کارگر فعال و بیمه شده در این استان گفت: این افراد در ۲۳ هزار کارگاه و واحد تولیدی استان مشغول فعالیت‌ و تولید هستند.

قاسم رحیمی با بیان این که ۴۰ درصد جامعه کارگری استان اردبیل در بخش خدمات، ۳۲ درصد در بخش کشاورزی و ۲۸ درصد نیز در بخش صنعت فعال هستند، افزود: کارگران جز درآمد مناسب و پوشش بیمه‌ای مطالبه دیگری ندارند.

وی خواستار حمایت کارفرمایان واحدهای تولیدی استان از جامعه کارگری به عنوان مهمترین رکن اقتصاد و تولید در جامعه شد و بیان کرد: در سال‌های اخیر با رشد مناسب حقوق و دستمزد بخشی از دغدغه معیشتی جامعه کارگری رفع شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل همچنین با اشاره به افزایش چهار برابری سهمیه بیمه کارگران ساختمانی استان گفت: هم اکنون ۲۴ هزار نفر از کارگران صنعت ساختمان استان بیمه هستند و انتظار می‌رود که امسال با تامین منابع لازم برای بیمه کردن ۹ هزار نفر دیگر، همه کارگران فعال در صنعت ساختمان استان از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

وی از پرداخت بیمه بیکاری برای ۱۲ هزار نفر از کارگران بیکار و نیز کاهش ۵۰ درصدی حوادث ناشی از کار در استان اردبیل خبر داد و افزود: در یکسال گذشته میزان پرداخت بیمه بیکاری از ۲ هزار نفر به بیش از ۱۲ هزار نفر رسیده که ۱۰ هزار نفر آنها آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع کرونا هستند.

رحیمی در ادامه با اشاره به ارسال بیش از یک‌هزار و ۱۵۰ اثر به دبیرخانه سی و دومین جشنواره امتنان از جامعه کار و تولید استان گفت: از این تعداد سه نفر به عنوان منتخب ملی برگزیده شده و در تهران تجلیل شدند و امروز همه ۲۰ منتخب برگزیده جامعه کار و تولید استان مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین کارگران را سربازان سنگر تقویت تولید و حمایت از خوداتکایی کشور عنوان کرد و گفت: جامعه کارگری با مشکلات اساسی رو به روست و به همین علت برای حل مشکلات آنها باید تلاش کرده و نباید به ارائه آمار و ارقام غیرقابل باور اتکا کرد.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی با اشاره به مضاف شدن مشکلات کارگاه‌های تولیدی و اخراج کارگران در پی نارسایی اقتصادی و به خصوص شیوع کرونا افزود: در شرایط کنونی باید از همه کارفرمایان و سرمایه‌گذاران حاضر در سنگر تولید که یاران توانمندی اقتصادی کشور هستند، حمایت شود.

وی حمایت از تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها را مناسبت ترین نامگذاری برای امسال از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد و ادامه داد: دولت باید سیاست پشتیبانی مالی از حوزه تولید را به شکل جدی اجرا کرده و نظارت واقعی را در این زمینه اعمال کند تا دغدغه تولیدکننده نیز در سنگر تولید رفع شود.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم با تاکید بر ایفای وظیفه مانع‌زدایی از حوزه تولید از سوی قوه مقننه اظهار کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال اصلاح قوانین مزاحم تولید و سرمایه‌گذاران است و در این زمینه امسال کارهای اساسی انجام خواهد شد.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به افزایش سهمیه استان اردبیل در بخش پوشش بیمه‌ای کارگران ساختمانی از ادامه رایزنی برای اختصاص سهمیه بیشتر برای این استان به منظور پوشش بیمه‌ای همه کارگران ساختمانی خبر داد.

وی تصمیم شبکه بانکی کشور برای اختصاص ۸۰ درصد تسهیلات خود به واحدهای تولیدی و صنعتی در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها را اقدامی درست خواند و اضافه کرد: بدون حمایت نظام بانکی، کار و تولید در کشور تقویت نخواهد شد.

استاندار اردبیل نیز در این آیین جامعه کارگری را پیشتازان خط تولید در شرایط سخت اقتصادی خواند و گفت: چرخ نظام اقتصادی و تولیدی کشور به دست کارگران می چرخد و باید این نیروی مولد و موثر اقتصادی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

اکبر بهنام‌جو، بالندگی اقتصادی کشور را منوط به تلاش کارگران و همت کارفرمایان دانست و با تاکید بر ضرورت همدلی این دو بال عرصه کار و تولید افزود: سرمایه‌گذاری خوبی در سال‌های اخیر در سطح استان اردبیل انجام شده و دولت نیز با افزایش حقوق و مزایای کارگران و حمایت از پوشش بیمه‌ای و سایر خدمات، بستر حمایت و پشتیبانی از این قشر را فراهم کرده است.

وی با اشاره به افزایش جمعیت کارگری در بخش صنعت از طریق اجرای سیاست‌های حمایتی و فعالسازی واحدهای راکد و نیمه تعطیل در یک سال گذشته اظهار کرد: هدف مسئولان استان در سال جاری برداشتن موانع تولید در بخش صنعت و تقویت سرمایه‌گذاری و نظام تولید از طریق مدیریت صحیح است.

به گزارش ایرنا، در این مراسم مریم نوبخت از شرکت کشت و صنعت مغان به عنوان کارگر برتر ملی بخش کشاورزی، مهرداد راثی از شرکت نوین سبک ساز "آراکس" به عنوان کارگر برتر ملی بخش خدمات و سلمان امام‌جمعه‌زاده از شرکت آرتاویل‌تایر به عنوان گروه کار برتر ملی بخش صنعت که به عنوان منتخبان ملی برگزیده شده بودند، مورد تجلیل قرار گرفتند.

مراسم تجلیل از سه منتخب ملی با حضور رئیس جمهوری از نخبگان جامعه کار و تولید در تهران برگزار شد.

همچنین در این آیین، در بخش استانی نیز شرکت کشت و صنعت پارس به عنوان کارفرمای منتخب، مجید خوشروزی از شرکت فولاد سپهر سبلان به عنوان کارگر منتخب استانی بخش صنعت، علی امیرپور از تعاونی بهداشتی درمانی مهرپرور به همراه سه نفر از کارگران به عنوان گروه کار منتخب استانی بخش خدمات و شهریار پیراک به همراه ۶ نفر از همکاران به عنوان گروه کار منتخب استانی بخش کشاورزی معرفی و تجلیل شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =