بدافزارها، عاملی برای اخاذی از کاربران سایبری

تهران- ایرنا- پلیس فتا پایتخت با تاکید بر دانلود اپلیکیشن تقویم سال ۱۴۰۰ از سایت‌های معتبر خطاب به شهروندان هشدار داد: بدافزارها و لینک‌های مخربی در راستای اخاذی از کاربران فضای مجازی وجود دارد؛ احتیاط کنید.

به گزارش ایرنا از روز شنبه پایگاه خبری پلیس، سودجویان سایبری با سوءاستفاده از علاقه کاربران برای نصب تقویم سال جدید، اقدام به طراحی بد افزارهایی برای سوءاستفاده از طعمه‌های خود کرده‌اند و آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام با تبلیغات فریبنده‌ای چون "تعداد روزهای تعطیل زیاد است"، منتشر می‌کنند.

منبع دانلود فایل‌ها در فضای مجازی بسیار مهم است و لازم است کاربران فایل‌های مورد نیاز خود را از مراجع رسمی و سایت‌های معتبر دریافت کنند.

کاربران از ورود به لینک های ناشناس خودداری کنند زیرا که با یک کلیک احتمال نصب بدافزار بر روی تجهیزات هوشمند کاربران وجود دارد که این بدافزارها با هدف سرقت اطلاعات ذخیره شده در سیستم شما ساخته شده است.۲۱۱ هزار عدد داروی قاچاق در پایتخت

در خبر دیگری از پلیس پایتخت، سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر قاچاق داروهای غیرمجاز توسط یک دستگاه اتوبوس مسافری، بلافاصله پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ "دوستعلی جلیلیان" با اشاره به اینکه ماموران کلانتری ۲۰۸ پایانه جنوب با تکمیل رصدهای اطلاعاتی موفق شدند اتوبوس مسافربری را شناسایی و تردد وی را تحت کنترل دربیاورند، افزود: با هماهنگی های قضایی در بازرسی از داخل خودرو، ۲۱۱ هزار عدد انواع قرص و داروهای غیرمجاز کشف شد و در این رابطه ۲ متهم دستگیر و پس از تکمیل تحقیقات پلیسی به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی با تاکید بر مبارزه جدیگی با توزیع کنندگان داروهای غیرمجاز، خاطر نشان کرد: در این زمینه پلیس با تمام توان با متخلفان و توزیع کنندگان غیرمجاز مقابله می کند.

توقیف یک و نیم میلیاردی کالای خارجی در تهران

همچنین رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: در کنترل تردد خودروهای عبوری در سطح شهر، ماموران پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی تهران حین گشت‌زنی به یک دستگاه خودروی کامیونت حمل دام مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ "علی ولی پور گودرزی" بیان داشت: در بررسی از داخل خودرو تعدادی پارچه و ترازوی فاقد بارنامه و مجوزهای گمرکی کشف و راننده خودرو به قاچاق بودن آن‌ها، معترف شد.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه یک متهم دستگیر شد، ابراز داشت: در بازرسی از خودرو ۱۹۷ رول پارچه و ۶۰۰ دستگاه ترازوی دیجیتال کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را یک و نیم میلیارد تومان محاسبه کرده اند، افزود: تمامی اموال تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تهران شد و با تکمیل تحقیقات پلیسی متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.


حمل تریاک در محموله صیفی‌جات
از سوی دیگر رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ بیان داشت: با اطلاع از اینکه یکی از قاچاقچیان مواد مخدر با همکاری یکی از همدستانش قصد دارد مقداری مواد مخدر از استان‌های مرزی کشور تهیه و با یک دستگاه کامیون تحت پوشش بار صیفی‌جات (هندوانه) به تهران منتقل کند، تیمی از ماموران پایگاه یکم پلیس مبارزه با مواد مخدر برای شناسایی و دستگیری متهم وارد عمل شدند.

سرهنگ "عبدالوهاب حسنوند" با اشاره به اینکه در این تحقیقات مشخص شد که خبر صحت دارد و متهم قصد دارد که محموله هندوانه را در میدان تره بار تهران تخلیه کند، ادامه داد: ماموران پایگاه یکم این پلیس، پس از مدتی کنترل خودروهای عبوری، خودروی متهم را در یکی از محورهای مواصلاتی به شهر تهران مشاهده و پس از تعقیب خودروی مذکور در میدان تره بار تهران متوقف کردند.

وی تصریح کرد: پس از توقف خودرو در میدان تره بار ماموران موفق شدند، متهم را هنگام تخلیه بار دستگیر و در بازرسی از خودروی متهمان ۱۲۳ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک که لابلای محموله هندوانه جاسازی شده بود، کشف کنند.

براین اساس و با تکمیل پرونده و ثبت اعتراف متهمان، هر ۲ متهم برای رسیدگی قضائی به دادسرا معرفی شدند.کشف تریاک در تاکسی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران در رابطه با کشف دیگر مواد مخدر نیز گفت: در پی شکایت های مردمی مبنی بر اینکه فردی که راننده مسافرکش شخصی است با استفاده از یک دستگاه خودروی سواری ساینا مدتی است، تحت پوشش مسافرکشی در جنوب تهران مواد مخدر توزیع می کند که بررسی موضوع در اختیار تیمی از ماموران عملیات ویژه این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند افزود: در رصدهای اطلاعاتی راننده مسافرکش شناسایی و در تکمیل تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم به تازگی از یکی از استان های شرقی کشور مقادیر مواد مخدر تهیه و قصد دارد به شهر تهران منتقل کند.

وی تصریح کرد: با هماهنگی‌های قضائی خودروی متهم در یکی از محورهای ورودی شهر تهران متوقف و در بازرسی از آن ۴۹ کیلو و ۳۰۰ گرم تریاک که به طرز بسیار ماهرانه‌ای در صندوق عقب خودرو جاساز شده بود، کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم پس از تحقیقات پلیسی برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: عزم و اراده پلیس در برخورد با سوداگران مرگ بسیار جدی است و پلیس از هیچ اقدام و کوششی در این رابطه فروگذار نخواهد بود.

کشف ۴۰ فقره سرقت

رئیس کلانتری ۱۴۱ شهرک گلستان بیان داشت: در پی مراجعه شهروندان به این کلانتری و اعلام موبایل قاپی در سطح شهرک، اکیپ‌های ویژه‌ای از ماموران دایره مبارزه با سرقت رسیدگی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

سرهنگ "محمد کمیجانی" ادامه داد: پس از چندین روز کار اطلاعاتی، ماموران کلانتری ۱۴۱ شهرک گلستان با استفاده از شگردهای خاص پلیسی سرنخ‌هایی از متهمان را به دست آوردند که نشان از باندی سرقت‌ها انجام شده داشت.

وی توضیح داد: ماموران کلانتری با گشت زنی‌های هدفمند، موفق شدند ۴ موبایل حرفه‌ای را که سوار بر ۲ دستگاه موتور سیکلت بودند در بزرگراه شهید همت شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ کمیجانی در پایان با بیان اینکه از متهمان ۸ دستگاه تلفن مسروقه کشف شد، خاطرنشان کرد: سارقان در تحقیقات تخصصی پلیس به ۴۰ فقره موبایل قاپی اعتراف کردند و کشف جزئیات پرونده کماکان ادامه دارد.

دستگیری سارقان خودرو با ۵ فقره سرقت در محله نواب 

رئیس کلانتری ۱۰۸ نواب اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو در سطح شهر، ماموران این کلانتری شناسایی و دستگیری سارقان را در دستور کار خود قرار دادند.

سرهنگ "سیدجلال حسینی" افزود: بعد از چندین روز کار اطلاعاتی و انجام گشت های هدفمند بالاخره ماموران کلانتری ۱۰۸ نواب موفق شدند ۲ سارق سابقه‌دار را که با یک دستگاه خودرو پراید درحال تردد بود شناسایی و پس از استعلام خودرو مشخص شد دارای سابقه سرقت هستند که متهمان دستگیر وبه کلانتری دلالت داده شدند.

سرهنگ حسینی ابراز داشت: در تحقیقات پلیس، متهمان دستگیر شده به انجام ۵ فقره سرقت خودرو سواری اعتراف کردند و با بازسازی صحنه برخی از سرقت‌ها مال باختگان شناسایی و متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =