متخلفین شبکه توزیع گوشت مرغ در فارس منتظر برخورد قانونی باشند

شیراز-ایرنا-معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه در چند روز اخیر از کل زنجیره تولید و عرضه مرغ از قبیل مرغداری ها، کشتارگاه ها و فروشگاه های استان فارس بازدید داشته است، گفت:متخلفین شبکه توزیع گوشت مرغ در فارس منتظر برخورد قانونی باشند.

به گزارش ایرنا ، روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس روز شنبه به نقل از  شاهرخ شجری اعلام کرد: استان فارس یکی از قطب های تولید مرغ در کشور است که در شرایط عادی علاوه بر نیاز داخلی بخشی از نیاز استان های مجاور نیز تامین می‌کند اما متاسفانه در شرایط فعلی بی نظمی و بی انضباطی در طول شبکه توزیع گوشت مرغ از تولید تا عرضه باعث شده که در تامین مرغ اخلال ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه کشور در شرایط سخت اقتصادی قرار دارد، ابراز کرد: نهاده و خوراک های دامی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به سختی تامین شده و در قیمت مصوب مرغ سود همه عوامل دیده شده است.

او با اشاره به اینکه با ایجاد زنجیره های عرضه در بخش کشاورزی به ویژه در حوزه طیور و تولید قراردادی از نوسانات تولید جلوگیری و شبکه توزیع نظام‌مند می شود، افزود: انتظار می رود اتحادیه ها در این زمینه ایفای نقش کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: با راه اندازی طرح تولید قراردادی در روزهای آینده علاوه بر ساماندهی و تامین نیاز صد در صدی بازار داخلی استان فارس، امکان صادرات مرغ به استان های مجاور نیز فراهم می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha