اخبارانتظامی قزوین ازتخریب ۲۰ویلای غیرمجاز تادستگیری زورگیران مامورنما

قزوین - ایرنا - قزوین - ایرنا - تخریب ۲۰ ویلای غیر مجاز در تاکستان ، دستگیری سارق خودرو و کشف خودرو سرقتی در قزوین ، توقیف محموله سوخت دربوئین زهرا و دستبند پلیس بر دستان زورگیران مامورنما از جمله اخبار انتظامی روز چهارشنبه استان قزوین است.

به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی استان از تخریب ۲۰ واحد ویلایی غیر مجاز و آزادسازی بیش از ۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان "تاکستان " خبر داد.

سردار"علی ابراهیمی" درباره جزئیات این خبر، اظهار داشت: به منظور حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی، طرح جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان تاکستان با هماهنگی دستگاه قضائی به اجرا در آمد .
وی افزود: در این طرح ماموران انتظامی شهرستان "تاکستان " در اجرای احکام قضائی بیش از ۲۰ واحد ویلای غیر قانونی در زمین های کشاورزی که اقدام به تغییر کاربری غیر مجاز کرده بودند را شناسایی کردند.
فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه پس از هماهنگی های لازم، در عملیاتی ضربتی واحدهای ساختمانی و اراضی محصور با رعایت کلیه حقوق شهروندی و ضوابط تخریب شدند، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح بیش از ۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی از چنگ زمین خواران آزاد و در اختیار بخش کشاورزی و زراعی این شهرستان قرار گرفت.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه واحدهای ساختمانی و سازه های ایجاد شده در این زمین ها تخریب شد، خاطرنشان کرد: ارزش ریالی اراضی آزاد شده بنا بر اعلام کارشناسان بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است و با اجرای این طرح بیش از۲۰ هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی از چنگ سوداگران زمین خارج و در اختیار بخش کشاورزی و زراعت شهرستان "تاکستان " قرار گرفت.
سردار ابراهیمی در پایان از شهروندان درخواست کرد قبل از خرید هرگونه زمین و باغ و یا احداث بنا و حصارکشی، نسبت به دریافت مجوز لازم از مراجع ذیصلاح در مورد موقعیت و شرایط زمین برای خریداری و یا هرگونه ساخت و ساز از اداره جهاد کشاورزی محل مورد نظر خود استعلام کنند.

دستگیری سارق خودرو و کشف خودرو سرقتی در فزوین
فرمانده انتظامی شهرستان قزوین از دستگیری سارق و کشف خودروی پراید مسروقه در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "بیزن خدایی " اظهار داشت: ماموران انتظامی کلانتری ۱۲ بازار حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یکدستگاه خودرو پراید هاچ بک با دو نفر سرنشین مشکوک شدند.
وی افزود : پس از استعلام صورت گرفته مشخص شد خودرو سابقه سرقت دارد که پس از تعقیب و گریز کوتاه با هوشیاری وسرعت عمل ماموران خودروی مورد نظر متوقف و راننده و سرنشین آن دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان قزوین در پایان با اشاره به اینکه متهمان هر دو از سارقان سابقه دار بوده و به سرقت خود اعتراف کردند بیان داشت: پلیس بصورت شبانه روزی و با تلاش مضاعف با مجرمان و سارقان برخورد خواهد کرد، از مردم خواست، هر گونه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰به پلیس اطلاع دهند.

توقیف محموله سوخت دربوئین زهرا
جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در "بوئین زهرا" خبر داد.
سرهنگ "داود عبدالمالکی" ، با اعلام این خبر اظهار داشت: مأموران یگان امداد شهرستان "بوئین زهرا" حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده تانکردار مشکوک و آن را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: مأموران پس از بازرسی کامیون ۳۰ هزار لیتر گازوئیل که فاقدمجوز گمرکی بوده کشف و در این خصوص یک متهم را دستگیر و به مراجع قضائی معرفی کردند.
جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه ارزش سوخت کشف شده بنا به نظر کارشناسان ۳ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال برآورد شده است، بر عزم جدی پلیس در برخورد با قاچاق سوخت و فرآورده های نفتی تاکید و از مردم خواست در صورت اطلاع از فعالیت های قاچاقچیان سوخت، مراتب را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دستبند پلیس بر دستان زورگیران مامورنما در قزوین
رئیس پلیس آگاهی استان قزوین از دستگیری و انهدام باند سارقین زور گیر در پوشش ماموران نیروی انتظامی در قزوین خبر داد.

سرهنگ " آرش مرادی " با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیس مبنی بر یک فقره سرقت به روش زورگیری، ماموران پلیس آگاهی بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
وی افزود: پس از حضور ماموران در محل، شخص مال باخته با مراجعه به ماموران بیان داشت که برای تامین هزینه های درمانی خانواده خود قصد فروش مقداری طلاجات متعلق به همسر و فرزند خود را داشته که به همین منظور مبادرت به ثبت آگهی در فضای مجازی کرده است.
رئیس پلیس آگاهی استان قزوین اضافه کرد: سارقان پس از مشاهده آگهی فرد مذکور با تماس تلفنی جهت خرید طلاجات در یکی از پارک های سطح شهر قزوین با وی قرار گذاشتند.
سرهنگ"آرش مرادی" تصریح کرد: سارقان به محض رویت فرد، با معرفی خود به عنوان مامور آگاهی به زور فرد مذکور را سوار خودرو کرده و در محلات خلوت شهر به وسیله چاقو وی را مورد جرح قرار داده اندکه پس از سرقت طلاها او را پیاده کرده و از محل متواری شدند.
این مسئول انتظامی گفت: با توجه به اهمیت موضوع سریعا کارگروه ویژه ای در این خصوص تشکیل و با اقدامات اطلاعاتی و میدانی ماموران موفق به شناسایی هر ۳ نفر اعضای باند و مخفیگاه آن ها شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان قزوین در تشریح ادامه روند دستگیری اعضای باند توضیح داد: ماموران پلیس آگاهی پس از اخذ دستور قضایی در یک اقدام غافلگیرانه موفق به دستگیری ۲ نفر از اعضای باند شده که تلاش ها برای دستگیری اعضای دیگر باند ادامه دارد.
"مرادی" در پایان با اشاره به اینکه متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد، از مردم خواست در خرید و فروش اقلام در فضاهای مجازی دقت بیشتری داشته وبه هشدارهای پلیسی در این خصوص توجه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha