شهید مطهری نماد جامع‌نگری، اندیشه‌ورزی و نوآوری بود

تهران-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتشار پیامی به مناسبت فرا رسیدن ۱۲ اردیبهشت نوشت: روز معلم را پاس می‌داریم و یاد معلم برگزیده استاد شهید مطهری که نماد جامع‌نگری، اندیشه‌ورزی، نوآوری و دردمندی بود را گرامی می‌داریم.

به گزارش روز شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در متن این پیام آمده است: به تعبیر مقام معظم رهبری "جامعه‌ای که بر محور آموزش می‌چرخد، معلّم مرکز آن دایره و محور آن حرکت است"، لذا بر ماست که محور تعلیم و تربیت را حمایت کنیم و رفیع‌ترین جایگاه و منزلت اجتماعی را برای او فراهم کنیم.
سعید رضا عاملی گفته است: عبور از چالش‌های پیش‌روی نظام تعلیم و تربیت و تحقق اهداف «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» و نقشه جامع علم کشور تنها با همکاری، همیاری و همدلی معلمان و اساتید امکان پذیر است. بی‌تردید جامعه ایرانی به قله‌های پیشرفت و تعالی دست نمی‌یابد مگر با فراهم آوردن زمینه‌های تربیت معلمان و اساتیدی خلاق و فکور و تامین فضایی احترام آمیز که متناسب با شأن آنها باشد.
وی افزوده ا ست: ایران اسلامی امروز به خود می‌بالد که بهره‌مند از وجود معلمان و اساتید فرهیخته است که دست همت از آستین فکرت برون آورده‌اند و خردمندانه با توانمندسازی کودکان، نوجوانان و جوانان و نیز ارتقاء جایگاه و نقش تربیتی خانواده و مشارکت اثربخش آن با نظام تعلیم و تربیت، گام در راه پیشرفت میهن عزیزمان برداشته‌اند و خدمتی بی‌منت، پر از حماسه، مجاهدت و ایثار را عرضه می‌کنند.
امید آن دارم نهادها، دستگاه‌ها، سازمان‌ها و بخش‌های سهیم در پیشرفت کشور با مشارکتی فعال و مؤثر و قدرشناسی از تلاش‌های معلمان عزیز و اساتید گرانقدر دانشگاهی، از مسئولیت خویش در قبال آموزش و پرورش و دانشگاه غفلت نورزند تا این نهادهای مهم علم و دانش بتواند اثربخش‌تر از هر زمانی به فعالیت‌های خود بپردازد.
بدیهی است استقرار جامعه اسلامی و رسیدن به اهداف و شاخص‌های تمدن نوین اسلامی و دست یافتن به پیشرفت جامع و فراگیر و بهره‌مندی از جامعه صالح، سالم و موفق مستلزم منابع انسانی دانشمند، توانمند و صالح و صادق است که شرافت آن متعلق به جامعه معلمین و اساتید حوزه و دانشگاه است.

شب ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ استاد مرتضی مطهری به دست  گروه فرقان ترور شد و از آن پس ۱۲ اردیبهشت ماه و به همین مناسبت روز معلم نامگذاری گردید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha