شهردار: همدلی زمینه پیشرفت شهری کرمان را فراهم می‌کند

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان گفت: باید با همدلی، زمینه پیشرفت شهر و شهرداری را فراهم کنیم و اگر این تفکر در شهرداری ترویج شود، موجب بالندگی تمامی افراد و سازمان خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سیدمهران عالم‌زاده روز شنبه در نشست شورای عالی مدیران شهرداری عالم‌زاده با تأکید بر اینکه هدف کارکنان در هر جایگاهی باید خدمت به مردم باشد افزود: بزرگ‌نمایی ویژگی‌های منفی و نقاط ضعف همکاران، موجب ضعف سیستم می‌شود.

وی با بیان اینکه شاخصه‌های بررسی و انتخاب مدیر هر واحدی باید به فراخور جایگاه مربوط باشد، یادآور شد: شاخص‌های انتصاب مدیران، نسبی است و مدیران میانی را باید با مدیران هم‌رده خود در خارج از شهرداری مقایسه کرد نه با مدیران رده‌های بالاتر در شهرداری.

شهردار کرمان گفت: ارزش نیروی انسانی پس از چند سال خدمت، مضاعف می‌شود که باید از این تخصص و تجربه در دیگر حوزه‌ها استفاده شود.

وی نیروی انسانی را سرمایه شهرداری اعلام کرد و گفت: در مدت فعالیت در کسوت شهردار، هیچ‌گاه دغدغه انتخاب مدیر را در شهرداری نداشتم زیرا نیروهای شهرداری ظرفیت بالایی برای مدیریت دارند.

عالم‌زاده بیان داشت: در ماه‌های پایانی این دوره از مدیریت شهری، از مدیران شهرداری انتظار جدیت و تلاش بیشتر دارم تا بتوانیم در حد امکان، ثمره تلاش‌ها و طرح‌ها را در این دوره از مدیریت شهری، به ثمر بنشانیم.

وی با اشاره به اینکه کار یک مدیر، شناسایی افراد توانمند در واحد خود و پرورش آن‌ها است، افزود: در انتخاب افراد باید به تخصص و تجربه نیروها اعتماد کرده و بر توانایی‌ها و نکات مثبت افراد بیش از ضعف‌ها و نواقص آن‌ها تأکید شود.

وی ضمن معارفه محمدرضا کرامت به‌عنوان مشاور و سرپرست حوزه شهردار و امور شورای شهر خاطرنشان کرد: با توجه به شناختی از محمدرضا کرامت دارم، ایشان دارای حسن اخلاق و منشأ تلاش و خدمت و پیگیری شبانه‌روزی است.

شهردار کرمان افزود: امیدوارم تمامی واحدها همکاری لازم را با حوزه شهردار و امور شورای شهر داشته باشند تا امور به نحو احسن پیگیری شود.

وی ضمن قدردانی از خدمات منصور کلماتیان، در مدیریت امور پیمان شهرداری یادآور شد: به لحاظ مسایل مختلفی که همواره شهرداری با آن‌ها درگیر بوده، واحد پیمان و رسیدگی به قراردادهای شهرداری، حوزه پرچالشی است و ایشان تلاش کرد که میزان این چالش‌ها را کاهش دهد.

عالم‌زاده افزود: کلماتیان با توجه به تخصص و تجربه‌ای که دارد و تسلط بر قوانین و مقررات، از این پس، به‌عنوان مشاور شهردار در حوزه طرح‌های عمرانی از مشاوره ایشان بهره خواهیم برد.

وی با اشاره به صدور حکم معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری برای علی سعیدی، خاطرنشان کرد: ایشان نیز از زمان پذیرش سرپرستی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری، اقدامات ارزنده‌ای به‌ویژه در حوزه سازمان فاوا و نیروی انسانی انجام داده و اقدامات خوبی در حال انجام است که نتیجه نگرش برنامه‌محور ایشان است.

شهردار کرمان با اشاره به صدور حکم مدیرکل بازرسی شهرداری برای محمدعلی علیزاده، از روحیه تعامل و رویکرد پیشگیرانه ایشان در پیگیری موضوعات، تشکر و تأکید کرد: خودمان باید ناظر بر عملکردمان باشیم تا مورد مواخذه سایر دستگاه‌های نظارتی خارج از شهرداری قرار نگیریم.

عالم‌زاده برای تمامی کسانی که در جایگاه‌های جدید، قبول مسئولیت کرده‌اند، آرزوی موفقیت دارم و از زحماتی که در جایگاه‌های قبلی کشیدند، تشکر و قدردانی کرد.

مدیرکل حراست شهرداری کرمان نیز در این نشست، با تأکید بر اینکه شهرداری کرمان، مدیرانی دارد که قابلیت مدیریت در استان را دارند، عنوان کرد: تلاش‌ها و اقدامات شهرداری معمولاً به‌درستی رصد نمی‌شود و تا زمانی که کسی از نزدیک در جریان امور نباشد، متوجه حجم کار و اهمیت آن نمی‌شود؛ زیرا نیروهای شهرداری با امکانات کم، اقدامات مؤثر و بزرگی انجام می‌دهند.

اسماعیل جهانشاهی افزود: شهرداری در حوزه‌های مختلف شهر با ارگان‌های مختلف در امور اجرایی مشارکت دارد و اقدامات ویژه‌ای انجام می‌دهد، اما نامی از شهرداری در این اقدامات برده نمی‌شود.

وی بیان داشت: امیدوارم پرسنل شهرداری به شایستگی‌ها و توانمندی‌های خود واقف باشند و از توانایی‌های آن‌ها در مسیر درست استفاده شود.

همچنین در این نشست، حکم معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری به علی سعیدی و حکم مدیرکل بازرسی شهرداری به محمدعلی علیزاده اعطا شد، محمدرضا کرامت با حفظ سمت مسئول دفتر شهردار، به‌عنوان مشاور شهردار و سرپرست حوزه شهردار و امور شورای شهر منصوب شد و منصور کلماتیان مدیر سابق رسیدگی به امور پیمان شهرداری نیز به‌عنوان مشاور شهردار در حوزه طرح‌های عمرانی منصوب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha