۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۳۳
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 84315190
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزیدگان کشوری جشنواره امتنان در اردبیل تجلیل شدند

اردبیل- ایرنا - سه تن از کارگران استان اردبیل که در سی و دومین جشنواره تجلیل از نخبگان کار و تلاش (امتنان) صاحب سه عنوان برتر ملی شده اند روز شنبه در آیینی ویژه مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، مریم نوبخت از کشت و صنعت مغان با طرح استفاده بهینه از پسماندهای کشاورزی در تغذیه سالم، سلمان امام‌جمعه‌زاده از مجتمع صنعتی آرتاویل تایر اردبیل و مهرداد راستی از کارخانه آراکس بتن اردبیل  سه برگزیده کشوری جشنواره امتنان هستند که  در آیین اختتامیه جشنواره امتنان  با حضور استاندار ، نماینده اردبیل و جمعی از مسئولان استانی مورد تجلیل قرار گرفتند.

اکبر بهنامجو  استاندار اردبیل  در این آیین گفت: نیروی انسانی در استان سرمایه‌های واقعی حوزه تولید هستند و سرمایه‌گذاران با اعتماد به کارگران  واحدهای تولیدی خود را احداث و توسعه می‌بخشند.

وی با اشاره به حمایت‌های انجام گرفته از کار و تولید در استان، جذب تسهیلات برای سرمایه‌گذاری را گامی برای حفظ و بهبود وضعیت اشتغال استان عنوان کرد.

بهنامجو اظهار کرد: در راستای حمایت از تولید در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و خدمات برنامه‌ریزی‌های لازم انجام گرفته و در این خصوص شاهد جهش در استان هستیم.

وی افزود: برای حمایت از توسعه طرح‌های اقدام ملی نیز تسهیلات لازم در اختیار صاحبان کار قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل نیز در این آیین گفت: در استان اردبیل ۱۱۱ هزار کارگر فعال و بیمه شده وجود دارد که در بیش از ۲۳ هزار کارگاه و واحد تولیدی  مشغول فعالیت‌ هستند.

قاسم رحیمی اظهار کرد: آمار کارگران ساختمانی در اردبیل که واجد شرایط برای بهره‌مندی از خدمات بیمه‌ای هستند ، در چهار سال اخیر بیش از چهار برابر افزایش یافته که این حمایت دولت را از فعالان این بخش نشان می‌دهد.

وی با گرامیداشت هفته کار و کارگر به جامعه پرتلاش کارگری استان که در خط مقدم تولید قرار دارند، بیان کرد: بیشترین قشر کارگری استان با ۴۰ درصد در بخش خدمات، ۳۲ درصد در کشاورزی و ۲۸ درصد نیز در بخش صنعت فعال می‌باشند.

رحیمی با بیان اینکه در سال‌های اخیر با رشد مناسب حقوق و دستمزد بخشی از دغدغه‌های معیشتی و رفاهی جامعه کارگری رفع شده است، گفت: کارگران جز درآمد مناسب و پوشش بیمه‌ای مطالبه دیگری ندارند و امیدواریم کارفرمایان در واحدهای تولیدی مختلف با در نظر گرفتن شرایط سخت اقتصادی پشتیبان این جامعه پرتلاش باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =