زمان برگزاری آزمون های پایان سال در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد زمان و نحوه برگزاری آزمون های پایان سال دانش آموزان این استان در تمامی مقاطع تحصیلی را اعلام کرد. 

هادی زارع پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آزمون های پایان سال دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در تمامی مقاطع تحصیلی از ۲۷ اردیبهشت‌ ماه آغاز شده و تا ۲۴ خردادماه نیز ادامه دارد. 

وی افزود: دستورالعمل زمان و نحوه برگزاری آزمون های پایان سال دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در تمامی مقاطع تحصیلی اول اردیبهشت ماه امسال از سوی وزارت آموزش و پرورش به این استان ارسال شد. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این دستورالعمل با توجه به نظر اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا تهیه و تدوین شده است. 

زارع پور عنوان کرد: آزمون های پایان سال دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در پایه ‌های اول و دوم دوره ابتدایی در مناطق با وضعیت آبی حضوری و در مناطق با وضعیت زرد، نارنجی و قرمز غیرحضوری خواهد بود.  

وی ابراز داشت: این آزمون ها در پایه‌ های سوم تا پنجم دوره ابتدایی غیرحضوری و در پایه ششم دوره ابتدایی در مناطق با وضعیت آبی حضوری و در مناطق با وضعیت زرد، نارنجی و قرمز غیرحضوری است.  

زارع پور گفت: این آزمون ها در پایه های دهم و یازدهم دوره متوسطه دوم غیرحضوری و در پایه های نهم دوره متوسطه اول و دوازدهم دوره متوسطه دوم حضوری است زیرا پایه نهم در پایه دهم اثرگذار بوده و پایه دوازدهم نیز در کنکور سراسری اثر دارد. 

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =