تکمیل سدهای شهریار و گرمی چای میانه نیازمند اعتبار فوق العاده است

تبریز- ایرنا - معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: تکمیل و بهره برداری از سدهای شهریار و گرمی چای نیازمند اعتبار فوق العاده است.

محمدرضا مشایخی روز شنبه در نشست مشترکی با نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در حوزه آب شرب شهری برای اتمام پروژه ها و در آب شرب روستایی برای اجرای طرح‌ در ۳۰ روستا هم علاوه بر اعتبارات معمول، در پی جذب اعتبارات فوق العاده هستیم.

وی در ادامه افزود: در حوزه راه علاوه بر هفت روستای شیخدراباد؛ ورزقان؛ شیخ طبق؛ تجرق؛ حصار میدان داغی؛ احمدآباد گروس و طوین ساماندهی راه ۲۷ روستای دیگر در دستور کار قرارگرفته است.

مشایخی اعلام کرد: محور هشترود- میانه به زودی تکمیل می شود.

فرماندار میانه به اقدامات لازم برای ارتقاء تجهیزات ارتباطات سیار و ٹابت و گسترش و توسعه به ویژه افزایش دکل ها برای ارتقاء پوشش و آنتن دهی بیشتر در تمامی زمینه ها تا اتمام نیمه اول سال جاری اشاره کرد و گفت: در حوزه فناوری و اطلاعات ضریب پوشش و خدمات دهی  به بیش از ۹۰ درصد خواهد رسید.

وی همچنین گفت: موضوع ارتقای شبکه بهداشت و درمان به دانشکده پزشکی که جزو اولویت‌ها و از نیازهای شهرستان است در دستور کار قرار گرفته و قسمت اعظم مراحل آن به انجام رسیده است .

سد گرمی چای در ۵۳ کیلومتری شمال شرقی شهر میانه، با هدف ذخیره سازی و تنظیم ۴۶ میلیون متر مکعب از آورد سالیانه، تأمین آب مورد نیاز ۱۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی و تأمین آب شرب شهر میانه با میزان حدود ۱۶ میلیون متر مکعب در سال احداث می شود.

سد بتنی دو قوسی شهریار در ۳۹ کیلومتری شمال شرقی شهرستان میانه بر روی رودخانه قزل اوزن در استان آذربایجان شرقی ساخته شده است.
طول تاج این سد ۲۰۷ متر و ارتفاع آن از پی ۱۳۵ متر و حجم مخزن آن ۷۰۰ میلیون متر مکعب است.
این سد با هدف تامین نیاز آبی کشاورزی و صنعتی استان گیلان و ۱۲ هزار هکتار از اراضی شهرستان میانه و کنترل سیلاب و ایجاد سیلاب‌های مصنوعی برای رسوب زدایی مخزن سفید رود و تولید ۱۶۸ گیگاوات ساعت انرژی در سال طراحی و اجرا شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha