استاندار کرمان: مخابرات به برگزاری انتخابات الکترونیک کمک کند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ و اهمیت نقش مخابرات در این حوزه گفت: مخابرات این منطقه با وجود زیرساخت‌های ارتباطی و فیبر نوری به برگزاری انتخابات الکترونیک کمک کند.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز شنبه در دیدار مدیر مخابرات منطقه کرمان با ایشان در محل استانداری کرمان افزود: انتخابات برای ما بسیار مهم است به ویژه که فرآیندهای اصلی انتخابات تمام الکترونیک و وابسته به ارتباطات و فیبرنوری است.

وی اظهار داشت: تقویت دسترسی‌های اپراتورها در استان کرمان، تجهیز الکترونیکی برای حفاظت از سایت‌های مخابراتی و مراقبت‌های محلی در حفاظت فیزیکی جهت جلوگیری از سرقت‌ها را مورد تاکید قرار داد. 

استاندار کرمان گفت: سردرگمی بین مردم در فرایند واگذاری‌های مخابرات و سه اداره کل مرتبط با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد شده است، اما مردم با وجود تفکیک‌ها، مخابرات را همچنان در استان‌ها مرجع می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه باید تفکیک‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به مردم اعلام شود، عنوان کرد: باید تقویت ساختار مخابرات به تناسب این مساله در دستور کار دولت‌ها و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد، زیرا این اداره همچنان ستون ارتباطات است.

مدیر مخابرات کرمان خواستار حمایت دولت شد

مدیر مخابرات منطقه کرمان نیز در این نشست ضمن تشریح فعالیت‌های مخابرات منطقه کرمان، با توجه به هزینه های گزاف توسعه، نگهداری و پایداری شبکه مخابراتی کشور گفت: با افزایش تعرفه های تلفن ثابت و همکاری همه جانبه دولتمردان می‌توانیم مخابرات را از بحران پیش رو نجات دهیم و زمینه ارتقای کیفیت ارتباطات و رضایتمندی مردم را فراهم کنیم.

سیدرهام حسینی با اشاره به اینکه متاسفانه امروز ICT به‌عنوان صنعت انگاشته نمی‌شود افزود: این امر باعث شده که چرخه سرعت بخشیدن به زیرساخت‌های مخابراتی کشور با کندی پیش رود و در این صورت صنعت نیز آسیب می‌بیند زیرا این چرخه به یکدیگر متصل است.

وی با بیان اینکه در این خصوص نیاز به یک همکاری همه جانبه وجود دارد، تصریح کرد: نگاهی قابل توجه باید به این حوزه شود تا از این بحران خارج شود.

وی اظهار داشت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری باید نقاط دور افتاده و ضعیف را در حوزه ارتباطات سیار، پوشش دهیم و در نهایت ارتباطی مناسب در اختیار مردم بگذاریم که در این راستا شرکت مخابرات ایران و همراه اول تا این لحظه خوب عمل کرده‌اند اما ضرورت حمایت در بعضی از مسائل وجود دارد. 

مدیر مخابرات منطقه کرمان با اشاره به برنامه پروژه uso اضافه کرد: نیاز به همکاری و حمایت استاندار کرمان و دستور اکید مقام عالی دولت در استان به دیگر دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه اداره‌کل راه و شهرسازی داریم.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را با مخابرات ندارند و برای سرانجام رساندن این پروژه همکاری همه جانبه تمام ارگانها از جمله اداره راه و شهرسازی، محیط زیست، منابع طبیعی و سایر دستگاه‌ها وجود دارد.

حسینی افزود: پروژه uso خدمتی است که دولت در حوزه ارتباطات به مردم ارایه می‌کند و ما در قالب یک اپراتور عملیات راه اندازی این پروژه را اجرا می‌کنیم و امیدواریم که از این مسئولیت سنگین سرافراز بیرون بیاییم.

۷۰ سایت تلفن همراه در نقاط دورافتاده کرمان احداث می‌شود

مدیر مخابرات منطقه کرمان همچنین با اشاره به احداث ۷۰ سایت تلفن همراه در نقاط دور افتاده استان کرمان نیز گفت: از این میزان چهار سایت راه اندازی شده که در حال بهره برداری هستند.

وی بیان داشت: عملیات اجرایی ۲۰ سایت دیگر نیز طی هفته جاری آغاز می‌شود و مابقی آن هم در دست اقدام است لذا ضرورت دارد که اداره برق ، راه ،فرمانداری ها ، بخش داری ها و سایر ادارات با ما همکاری لازم را داشته باشند که این پروژه ها را تا پایان دولت دوازدهم به سرانجام برسانیم.

حسینی با اشاره افزایش ظرفیت پهنای باند استان کرمان از ۲۰۰ گیگ به ۹۰۰ گیگ افزود: انشاالله با اجرای این پروژه رضایتمندی خداوند در امر خدمت رسانی را به مردم استان کرمان رقم بزنیم.

مدیر مخابرات منطقه کرمان امروز (شنبه ۱۱اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) در خصوص ارائه گزارش عملکرد مخابرات و رفع موانع موجود در خدمت رسانی حوزه ارتباطات به مردم، با استاندار کرمان دیدار و گفت و گو کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha