۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۰۹
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 84315151
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار کرمان: مسئولان کنترل کرونا را جدی بگیرند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان تاکید کرد: مسئولان از جمله فرمانداران باید وضعیت کنترل ویروس کرونا را جدی بگیرند که در هفته آینده وضعیت مناسب تر شود.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در محل استانداری کرمان افزود: حوزه‌های بازرسی و حراست باید ادارات را به صورت جدی نظارت کنند و درصورتی که اداره ای به ویژه دستگاه های دولتی دورکاری را با رعایت چارچوب ها رعایت نکنند، خود شخص مدیر باید پاسخگوی آن باشد.

وی با اشاره به ضرورت برخورد با خودروهای متخلف و پیگیری مصوبات انتظامی اظهار داشت: کرمان پس از سیستان و بلوچستان بیشترین میزان اتباع خارجی را به زادگاهشان برگشت داده و طرح مهار به صورت جدی در این حوزه اجرا می شود.

نماینده عالی دولت در استان کرمان با قدردانی از اقدامات اعضای ستاد کرونا، فرمانداران، دانشگاه علوم پزشکی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای مهار کرونا گفت: آمارهای گزارشات شهرستان‌های سیرجان و جیرفت وضعیت هشدار را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: شهرستان‌های سیرجان و جیرفت تغییرات چندانی با وجود ثبات نسبی در دیگر نقاط، نداشتند و نیاز به کنترل جدی تر توسط نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداران وجود دارد که همه باید وقت بگذارند و این وضعیت را کنترل کنند.

زینی‌وند تصریح کرد: درحالی‌که شیب نزولی شیوع کرونا به نوعی در کشور آغاز می شود، متاسفانه در استان کرمان این اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: شواهدی مبنی بر شیوع ویروس کرونای هندی در استان‌های هرمزگان و بوشهر مشاهده شده که به ما هشدار می دهد لذا نباید با عادی انگاری وضعیت را بدتر کرد.

زینی وند عنوان کرد: گزارشی مستندی مبنی بر گشایش اصناف تعطیل در استان‌ها تاکنون به دست ما نرسیده لذا نباید کار غیرقانونی انجام دهیم.

استاندار کرمان بیان داشت: نمی‌توانیم گشایش اصناف را به صورت یکپارچه اجرا کنیم زیرا ظرفیت بیمارستان‌های ما به لبه خود رسیده و رها کردن کنترل کرونا کار را دشوارتر از گذشته می‌کند.

وی افزود: نباید گشایشی در بازگشایی پاساژها، پارک ها و مناطق شلوغ در هیچ جای کرمان ایجاد شود.

وی با اشاره به تجمع صنفی اصناف در مقابل استانداری کرمان گفت: صنوفی که تجمع می کنند را اعمال قانون می کنیم و تصمیمی که به نفع مردم باشد، گرفته می شود.

زینی‌وند با اشاره به پیشنهاد گشایش اصناف تا ساعت ۱۶ یادآور شد: کمیته اقتصادی مشاغل صنفی را تفکیک کند و در آنجا مصوبه دقیقی بیاید که ظرفیت داریم آن را عملیاتی کنیم و در

صورت گشایش فعالیت تیم های بازرسی باید به شدت تشدید شود و اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت می‌کنند نیز باید پلمپ شوند.

وی افزود: برخی از صنوف که مشتری ندارند و موجب تجمع نمی شوند به صورت دقیق دسته بندی شوند و مصوبه بازگشایی را کمیته را از کمیته مربوطه ستاد کرونا دریافت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =