بازداشت افراد ناقل کرونا در صورت عدم رعایت قرنطینه خانگی در الیگودرز

خرم آباد - ایرنا - فرماندار الیگودرز گفت: افراد ناقل کرونا در صورتی که قرنطینه خانگی را رعایت نکنند بازداشت و قرنطینه اجباری می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، "ماشاالله نعمتی روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با اشاره به تجهیز و آماده شدن محل قرنطینه توسط اداره هلال احمر شهرستان اظهار داشت: یکی از دلایل شیوع و گسترش ویروس کرونا عدم رعایت قرنطینه خانگی توسط افراد دارای تست مثبت کرونا است که در این راستا در اجرای مصوبات ستاد کرونا ، کمیته ای متشکل از شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و بسیج جهت شناسایی و قرنطینه اجباری این افراد در نظر گرفته شده است.

فرماندار الیگودرز با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان الیگودرز افزود: با توجه به بستری  ۹۰ نفر در بیمارستان شهید ولیان الیگودرز و نظر به تکمیل بودن ظرفیت بیمارستان، متاسفانه ۴۰ بیمار نیز بستری موقت هستند و این افراد روزانه جهت معاینه و اخذ دارو به بیمارستان شهید ولیان مراجعه و منتظر خالی شدن تخت کرونا جهت بستری شدن هستند.

وی با اشاره به شرایط حاد شهرستان گفت: از همه شهروندان می خواهیم تا با رعایت پروتکل های بهداشتی به سلامت خود و دیگران احترام بگذارند.

صالحی دادستان الیگودرز نیز در این جلسه گفت: افرادی که نتیجه تست کرونای آنها مثبت باشد و قرنطینه را رعایت نکنند، مطابق ماده ۶۸۸ قانون، تهدید علیه بهداشت عمومی موجب به خطر افتادن سلامت مردم و مرتکب جرم شده اند، لذا پس از مراحل درمان بیماری کرونا بلافاصله با آنها به شدت برخورد قانونی خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =