استاندار آذربایجان شرقی روز معلم و روز جهانی کارگر را تبریک گفت

تبریز- ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی در پیام های جداگانه ای ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر و ۱۲ اردیبهشت روز معلم را به جامعه کارگران و معلمان تبریک گفت.

محمدرضا پورمحمدی در پیامی به مناسبت هفته گرامی‌داشت مقام معلم، از تلاش‌های جامعه فرهنگیان فرهیخته و معلمان و اساتید که چراغ تعلیم و تربیت را در شرایط فعلی روشن نگه داشته‌اند قدردانی کرد.

در این پیام آمده است:

۱۲ اردیبهشت، سالروز شهادت معلم بزرگ انقلاب، استاد مرتضی مطهری و روز بزرگداشت مردان و زنانی است که با همت مجاهدانه خود، پیام آگاهی و معرفت را برای فرزندان این مرز و بوم ارزانی داشته‌اند.

هفته بزرگداشت معلم، فرصت مغتنمی است تا نقش خطیر و بی‌بدیل نظام آموزشی در پیشرفت عقلانی و عاطفی جامعه و همچنین تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای کشور بار دیگر مورد توجه قرار گیرد.

این نقش مهم و اثرگذار بویژه در دوران سخت و طولانی شیوع بیماری کرونا، بیش از پیش برای همگان آشکار شده است؛ معلمان و اساتید عزیز در این دوران سخت، با وجود تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی و دانشگاهی، کار آموزش و آگاهی‌بخشی به نوجوانان و جوانان را متوقف نکرده و با به‌کارگیری شیوه‌های نوین آموزشی، چراغ تعلیم و تربیت را همچنان روشن نگه داشته‌اند.

تجربه سال ‌تحصیلی گذشته و امسال نشان داد که نیازمند تقویت زیرساخت‌های آموزشی و حرکت به سمت هوشمندسازی آموزش و استفاده از فناوری‌های روز در این عرصه هستیم که این موضوع حتی در زمان فعالیت مدارس و مراکز آموزشی نیز ضروری است.

اینجانب ضمن تبریک روز معلم به جامعه فرهنگیان فرهیخته، از زحمات شبانه‌روزی و ارزشمند معلمان، اساتید و مدیران مدارس و دانشگاه‌ها صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم و یقین دارم که با تلاش‌های سازنده و خستگی‌ناپذیر شما عزیزان، شاهد رشد و ارتقای بیش از پیش جایگاه استان در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی خواهیم بود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در پیامی به مناسبت روز جهانی کار و کارگر، از جامعه کارگران استان که چرخش چرخ‌های صنعت و تولید در گرو تلاش آنهاست، قدردانی کرد.

متن پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی به این شرح است:

۱۱ اردیبهشت، روز جهانی گارگر، فرصتی برای تکریم از مقام و منزلت کارگران زحمت‌کش است که چرخش دست و بازوی آنها باعث رشد وشکوفایی اقتصاد و توسعه و پیشرفت کشورها می‌شود.

کارگران، بازوان توانمند جامعه در تمام عرصه‌ها هستند و بدون تردید همه پیشرفت‌های یک کشور، بر بنیان کار، تلاش و زحمت این قشر شریف و زحمتکش استوار است.

کارگران عزیز با ایثار و تلاش مضاعف خود همواره چرخ‌های تولید کشور را در حرکت نگه داشته و بویژه در شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌های ناجوانمردانه، در قامت سربازان جنگ اقتصادی خوش درخشیده و سربلندی را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده‌اند.

نام‌گذاری امسال به عنوان "تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" از سوی رهبر معظم انقلاب، وظیفه مسئولان امر را در حمایت از بخش‌های تولیدی و رفع موانع این بخش و حل مسائل و مشکلات جامعه کارگری سنگین‌تر کرده است و این موضوع به صورت جدی در صدر اولویت‌های مدیریت ارشد استان قرار دارد.

اینجانب ضمن تبریک این روز به جامعه کارگران سخت‌کوش و ایثارگر استان در همه واحدهای صنعتی، تولیدی، خدماتی و صنفی، تلاش‌ها و زحمات این عزیزان را که با تحمل سختی‌ها و مشکلات، چرخ تولید را در استان زنده نگه داشته‌اند ارج می‌نهم و سلامتی و بهروزی همه کارگران و خانواده‌های محترم آنها را از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =