امیدواریم شاهد افزایش رضایتمندی بازنشستگان باشیم

تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم مسئولین تأمین اجتماعی و مدیران این سازمان بتوانند اقدام موثری برای خدمت به بیمه شدگان و بازنشستگان انجام دهند و جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی یقین داشته باشند که این ۸۹ هزار میلیارد تومان برای آنان هزینه می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان تأمین اجتماعی،  مهدی عیسی زاده اظهار داشت: در بودجه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان منظور شده است که ۸۹ هزار میلیارد آن برای پرداخت دیون دولت به تأمین اجتماعی است.

وی با بیان اینکه چنین پرداخت و تخصیص بودجه‌ای به سازمان تأمین اجتماعی بی سابقه است، گفت: در طول دوره های مختلف هیچ وقت چنین اتفاقی نیافتاده و این اتفاق مبارکی است که خادمین ملت برای بیمه شدگان و بازنشستگان انجام دادند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مسیر هزینه کردن این بودجه مشخص شده است، گفت: اقشار محروم و ضعیف تحت پوشش تأمین اجتماعی از خدمات این سازمان بیش از گذشته استفاده خواهند کرد و متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز در همین راستا انجام شده است.

عیسی زاده تصریح کرد: البته بازنشستگان سایر صندوق ها نیز مورد توجه قرار گرفته اند و ۶۱ هزار میلیارد تومان نیز برای بازنشستگان لشگری و کشوری اختصاص یافته است.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پرداخت ۸۹ هزار میلیارد تومان از دیون دولت نسبت به تأمین اجتماعی گام بسیار مهمی برای ارتقاء خدمات این سازمان است، گفت: این مصوبه بر اساس تصمیم کارشناسی و با توجه به وضعیت کشور تصویب شده است و امیدواریم با کارهای خوبی که در سازمان تأمین اجتماعی انجام شده، شاهد افزایش رضایتمندی بازنشستگان باشیم.  

عیسی زاده افزود:امیدواریم برای واگذاری سهام و اجرای مصوبه مجلس نیز در آینده نزدیک اقدام اصولی صورت گیرد و قبل از شهریور این واگذاری تحقق پیدا کند و ۸۹ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی و همچنین ۶۱ هزار میلیارد تومان به سایر صندوق ها پرداخت شود و این قانون به خوبی اجرا شود.

وی با بیان اینکه دیون دولت به تأمین اجتماعی بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است که باید پرداخت شود، گفت: در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز این موضوع مورد تأکید قرار گرفته است و تلاش ما این است که در برنامه هفتم توسعه این موضوع لحاظ شود و پرداخت دیون دولت به تأمین اجتماعی دائمی شود و به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی توجه ویژه صورت گیرد و از وارد شدن آسیب به معیشت بازنشستگان جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا، مرحله اول متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مردادماه ۹۹ اجرایی و حقوق ماهانه مستمری‌بگیران این سازمان از ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب‌سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد.

به گفته مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی،  براساس این متناسب‌سازی، بازنشستگان با ٣٠ سال سابقه از فروردین ١۴٠٠،  ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

در این راستا همچنین ۲۸ اسفندماه ۹۹ مبلغ یک ‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به‌صورت علی‌الحساب به حساب این بازنشستگان واریز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha