دختر تیرانداز ایلامی مدال نقره کرواسی را کسب کرد

ایلام - ایرنا - نایب رییس هیات تیراندازی ایلام گفت: آرمینا صادقیان تیرانداز ایلامی در رقابت‌های تیراندازی جایزه بزرگ کرواسی در رشته تفنگ درازکش رده جوانان به مدال نقره دست یافت.

کبری غیاثی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صادقیان در ماده تفنگ درازکش پس از نماینده اسلوونی در جایگاه دوم ایستاد و مدال نقره این مسابقات را بر گردن انداخت.

وی افزود: پیش از این صادقیان در رشته تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت بزرگسالان در جایگاه هفتم، نجمه خدمتی دوازدهم و مهیار صداقت یازدهم شده بودند.

غیاثی یادآور شد: این مسابقات با حضور ۲۸۰ ورزشکار از ۱۵ کشور جهان در حال برگزاری است.

نایب رییس هیات تیراندازی ایلام اضافه کرد: تیم ملی تیراندازی از هشتم اردیبهشت عازم اردوی تدارکاتی شده است و تا پایان ماه جاری در ۲ کشور کرواسی و مجارستان تمرینات خود را دنبال می کنند.

به گزارش ایرنا، وجود تیراندازان مطرح ایلامی از جمله پوریا نوروزیان از اعضای ثابت تیم ملی که در المپیک ریو (برزیل) افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشت و آرمینا صادقیان از مدال آوران کشور و تیم ملی و کسب بیش از ۲۰۰ مدال رنگارنگ در عرصه های ملی، بین الملی و جهانی نشان از ظرفیت ورزشکاران این استان دارد.

جواد فروغی، پوریا نوروزیان، محمدحسین کریمی و آرمینا صادقیان تیراندازان ایلامی عضو ثابت اردوها و تیم ملی هستند و تاکنون موفقیت های ملی، بین المللی و جهانی بسیاری را برای کشور بخصوص استان ایلام کسب کرده اند.

پوریا نوروزیان تنها مرد المپیکی تیراندازی استان و دارنده سهمیه تیراندازی ایران در طول تاریخ بوده و از سن نوجوانی تاکنون ورزشکار اصلی و ثابت تیم ملی جمهوری اسلامی ایران است.

آرمینا صادقیان نیز یکی از استعدادهای درخشان تیراندازی در رشته تفنگ و کم سن ترین تیرانداز در رنکینگ جهانی با عضویت ثابت در تیم ملی، مدال های مختلف ملی و بین المللی را کسب کرده و بعنوان عضو ثابت تیم ملی ایران از سن نونهالی تاکنون به اردوی ملی دعوت شده است.

 ۸۰۰ ورزشکار زن و مرد در استان ایلام در رشته ورزشی تیراندازی فعالیت ورزشی و مستمر دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha