نماینده تهران: مجلس به دنبال کاهش بروکراسی اداری در حوزه تولید است

شهرری ـ ایرنا ـ نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بروکراسی های اداری را یکی از مشکلات اصلی حوزه تولید و فضای کسب و کار خواند و گفت: مجلس به دنبال کاهش این بروکراسی‌ها است.

فاطمه قاسم‌ پور روز شنبه در حاشیه بازید از واحدهای تولید شهرک صنعتی شمس آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: کاهش بروکراسی اداری در حوزه صدور مجوزهای تاسیس و توسعه واحدهای تولیدی، ارائه تسهیلات، تامین مواد اولیه، تامین اجتماعی از جمله مشکلات مشترک واحدها تولید است که مجلس شورای اسلامی امسال با جدیت این موارد را پیگیری می نماید.
وی با بیان اینکه تحقق سیاست های شعار سال و حل مشکلات مختلف واحدها تولیدی نیازمند همکاری و هماهنگی سه قوه است، خاطرنشان کرد: هماهنگی قوای سه گانه در مقابله با انواع رانت و هموار کردن مسیر تولید یکی از مواردی است که باید در سال جاری به آن توجه ویژه شود.
قاسم‌ پور تاکید کرد: دولت باید با بازنگری آیین نامه ها و تدوین لوایج جدید حمایتی، مجلس با نظارت دقیق بر فضای کسب و کار و بازنگری در بسیار از قوانین حوزه تولید و همچنین قوه قضاییه با برخورد جدی با انواع رانت موجب شکوفایی فضای  تولید و صنعت کشور شوند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه در مشکلات مختلف کشور از جمله تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا واحدهای تولیدی که به سمت استفاده از روش های نوین و دانش بنیان رفته اند مشکل کمتری دارند، اضافه کرد: تولید کنندگان کشور باید در کنار حمایت های دولتی به سمت روش های نوین و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حرکت کنند.
قاسم پور در بخش دیگر سخنان خود به روز کارگر و مشکلات این قشر اشاره کرد و گفت: ساختار شورای عالی کار باید در جهت حمایت از کارگران  کشور تغییر کند که در این مورد کمیسون اجتماعی مجلس پیگیر است.
به گزارش ایرنا، همزمان با روز کارو کارگر فاطمه قاسم‌ پور نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی و رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به همراه صابر پرنیان مدیرعامل شهرک های صنعتی استان تهران  از ۲ واحد صنعتی شهرک صنعتی شمس آباد بازدید کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha