۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۲
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84315058
۰ نفر

برچسب‌ها

موج کناره‌گیری اعتراض آمیز کارکنان شرکت‌های آمریکایی

تهران – ایرنا – باوجود تداوم همه گیری کرونا و در پی ممنوع شدن بحث سیاسی در محل کار، نزدیک به یک سوم کارکنان چند شرکت مهم نرم آفزاری در آمریکا از شغل خود کناره گیری کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از خبرگزاری فرانس پرس؛ نزدیک به ۲۰ نفر از ۵۷ کارمند شرکت نرم افزار بهره وری بیسکمپ ایالات متحده شامل سرپرستان بخش های بازاریابی و مشتریان؛ پس از اعلام جیسون فراید مدیرعامل و بنیانگذار آن در باره اجرای مقررات تازه شامل ممنوعیت گفت وگوهای اجتماعی و سیاسی در محیط کار، تصمیم به کناره گیری گروهی گرفتند.

نزدیک به ۶۰ نفر از ۱۲۰۰ کارمند شرکت معاملات رمزارز "کوین بیس" نیز در سال گذشته در اعتراض به سیاست مشابهی از سوی برایان آرمسترانگ مدیرک عامل آن کناره گیری کردند.

فراید در توجیه این تصمیم، بحث و جدل های سیاسی را عامل مهم حواس پرتی کارکنان عنوان و پایان پرداخت برخی مزایای کارکنان مانند ورزش و ادامه آموزش را اعلام کرد و افزود: ما نرم افزارهای مدیریت پروژه، تماس های گروهی و ایمیل تولید می کنیم و مسئول حل مشکلات عمیق اجتماعی نیستیم.

بحران اقتصادی در پی همه گیری گسترده بیماری کووید - ۱۹ از اوایل ۲۰۲۰، آمریکا را به زانو درآورده است.  

مباحثات دوقطبی سیاسی از جنبش مهم بودن جان سیاهپوستان تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ تا حقوق همجنس گرایان، ماه هاست که جامعه ایالات متحده را فراگرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان