روی خط شهر؛ آسفالت ریزی ۵ هزار متری در معابر منطقه ۱۷ تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۷ از اجرای لکه‌گیری وآسفالت‌ریزی معابر در کمتر از دو ماه ابتدایی سال جاری به میزان ۷۱۴ تن معادل ۵ هزار و ۶۴۱ متر مربع خبر داد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه شهرداری منطقه ۱۷، داود لطفی در این باره گفت: یکی از برنامه های معاونت فنی و عمران شهرداری منطقه ۱۷ نگهداشت معابر است که لکه گیری و آسفالت ریزی به عنوان اقدامی عمرانی برای تردد آسوده عابران پیاده، دو چرخه سواران و خودرو شکل می گیرد.

وی افزود: طرح لکه گیری و آسفالت ریزی معابر تنها مختص معابر اصلی این منطقه نیست بلکه برای معابر محلی و فرعی ۱۴ محله منطقه صورت می گیرد، که در کمتر از دوماه اخیر سرعت لکه گیری و آسفالت ریزی در منطقه ۱۷ قابل توجه بوده است.

لطفی اظهار داشت: مقدار آسفالت پخش شده در فروردین ماه سال جاری در محدوده شهرداری ناحیه یک نزدیک به ۲۷۸.۶ تن معادل ۲۱۹۹ متر مربع، محدوده شهرداری ناحیه دو نزدیک به ۱۷۴.۶۹ تن معادل ۱۳۸۰ متر مربع و محدوده شهرداری ناحیه سه نزدیک به ۱۲۱ تن معادل  ۹۵۵ متر مربع که در مجموع فروردین ماه ۵۷۴.۳ تن معادل ۴۵۳۴ متر مربع به مرحله اجرا درآمده است.

شهردار منطقه ۱۷ خاطرنشان کرد: میزان آسفالت پخش شده در ۱۰ روز نخست اردیبهشت ماه سال جاری نیز در محدوده شهرداری ناحیه یک نزدیک به ۵۳.۵۶ تن معادل ۴۲۳ متر مربع، در محدوده شهرداری ناحیه ۲ نزدیک به  ۲۷.۰۵ تن معادل ۲۱۳ متر مربع و محدوده شهرداری ناحیه ۳ نزدیک به ۵۹.۶۱ تن معادل ۴۷۱ متر مربع صورت گرفته است.

وی ادامه داد: شهرداری منطقه ۱۷ اجرای عملیات لکه گیری و آسفالت ریزی در معابر این منطقه جنوبی پایتخت را تا پایان سال دنبال خواهد کرد.

حق بیمه ۸۰۰ بازنشسته سال ۹۹ اتوبوسرانی پرداخت شد

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه در سال ۹۹، بیش از ۸۰۰ نفر از پرسنل این شرکت بازنشسته شدند که این تعداد بازنشسته در یک سال، در تاریخ شرکت واحد کم‌سابقه است، گفت: خوشبختانه، فرآیند پرداخت حق بیمه ۴ درصدی این عزیزان به سازمان تأمین اجتماعی، با همراهی آن سازمان، تدابیر شهردار محترم تهران و مساعدت معاونت حمل و نقل و ترافیک و معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، زودتر از هر سال انجام شد.

محمود ترفع با تأکید بر اینکه تأمین منابع مالی مورد نیاز برای پرداخت حق بیمه ۸۰۰ نفر از همکاران بازنشسته کاری سنگین و طاقت‌فرسا بود، افزود: سال‌های گذشته که ۳۰۰ تا ۴۰۰ بازنشسته در مشاغل سخت و زیان‌آور از شرکت خارج می‌شدند، معمولاً پرداخت حق بیمه بازنشستگان تا تیرماه به طول می‌انجامید اما امسال با وجود مسائل و مشکلات مالی، برای اولین بار این مهم در اردیبهشت‌ماه نهایی شد.

وی با اشاره به اینکه بعضی از مشاغل شرکت واحد، جزو گروه مشاغل سخت و زیان‌آور هستند که شاغلین آن به جای ۳۰ سال، ۲۰ سال کار می‌کنند و ۴ درصد حق بیمه مابه‌التفاوت ۱۰ سال کار کمتر بازنشستگان می‌بایست به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شود، اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده، فرآیند پرداخت حق بیمه مذکور انجام شده و حقوق بازنشستگی این عزیزان نیز به زودی برقرار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از آغاز پرداخت مزایای پایان خدمت همکاران بازنشسته خود خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم با استمرار همکاری خوبی که در زمینه پرداخت حق بیمه بازنشستگان شرکت واحد انجام شد، شاهد تداوم این همکاری و تسریع در پرداخت مزایای پایان خدمت این عزیزان باشیم.

رفع گره ترافیکی در غرب پایتخت با تعریض بزرگراه آیت الله سعیدی

شهردار منطقه ۹ اعلام کرد: در راستای روان سازی جریان ترافیک و کاهش  زمان سفر  در محور آیت الله سعیدی و کاهش حجم ترافیکی در میدان آزادی، معاونت فنی و عمرانی منطقه ۹ بر اساس مطالعات صورت گرفته، طرح تعریض محور آیت الله سعیدی را در دستور کار خود قرار داد.

سید مصطفی موسوی با اعلام این خبر گفت: این طرح که از مهم ترین طرح های بزرگراهی در غرب پایتخت است سال‌های متمادی به دلیل وجود معارض های تاسیساتی بدون اقدام باقی مانده بود.

وی افزود: طرح اجرایی این پروژه در راستای شعار تهران شهری برای همه و با نگاه انسان محور بودن پروژه های شهری تهیه شده است که در کنار تعریض محور سواره رو نسبت به احداث مسیر دوچرخه و ساماندهی پیاده رو ها و فضای سبزاقدام خواهد شد.

شهردار منطقه ۹ عنوان کرد: یکی از مهمترین اقدامات که قبل از شروع این پروژه انجام شد، احداث کانال اصلی جمع آوری آب های سطحی در میدان آزادی و بزرگراه آیت الله سعیدی بوده که با تکمیل این شبکه مشکل آب ماندگی میدان آزادی مرتفع شده است.

موسوی تاکید کرد: در این طرح چهار هزار مترمربع به فضای سواره رو اضافه خواهد شد و از طرفی با احداث یکهزار و ۲۰۰ متر طول مسیر دوچرخه، در راستای تکمیل شبکه حمل و نقل پاک، در غرب پایتخت گامی اساسی بر خواهیم داشت که این مسیر می تواند میدان آزادی را به محله های فتح، شمشیری و مهرآباد جنوبی متصل کند و شهروندان می توانند از دوچرخه به عنوان یک مدل حمل و نقلی در این  مسیر استفاده کنند.

وی افزود: پس از تعریض این بزرگراه با ایجاد مسیر پیاده راه و ساماندهی فضای سبز و همچنین استفاده از المان های شهری می توان پیاده راهی با فضای مفرح در منطقه ۹ برای استفاده شهروندان مهیا کرد.

شهردار منطقه ۹ گفت: با توجه به طول چهار کیلومتری بزرگراه و سقف اعتبارات؛ این پروژه در چند فاز تعریف شده که در فاز نخست این پروژه  بزرگراه سعیدی حد فاصل میدان آزادی تا میدان فتح در مسیر حرکتی شمال به جنوب که از اولویت بیشتری برخوردار است، شروع شده است و  تا پایان خردادماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

عملیات اجرایی طرح ساماندهی بلوار شهدای صادقیه آغاز شد

شهردار منطقه ۲ گفت: عملیات اجرایی طرح ساماندهی بلوار شهدای صادقیه به لحاظ ترافیکی، بصری و مناسب سازی آغاز شد.

حسن صفات با اعلام این خبر گفت: به منظور ارتقای زیبایی بصری، ایجاد و تقویت آرامش و در عین حال بهسازی ترافیکی و قابل دسترس برای همه اقشار، پس از انجام طرح‌های مطالعاتی عملیات اجرایی ساماندهی بلوار شهدای صادقیه آغاز شد.

وی افزود: این اقدام علاوه بر زیباسازی یکی از معابر شاخص منطقه و ایجاد یک فضای مطبوع و فرح بخش شهری، با مناسب سازی مسیرهای ارتباطی سواره و پیاده در ساماندهی ترافیکی محدوده نیز تاثیر گذار خواهد بود.

صفات اظهار داشت: عملیات اجرایی طرح توسط سازمان عمرانی مناطق آغاز و براساس برنامه پیش بینی شده تا  تیر ماه سالجاری تکمیل و آماده بهره برداری می‌شود.

وی افزود: این طرح در راستای ایجاد شهر انسان محور و با در نظر گرفتن نیازهای محله پرنشاط و مناسب برای همه شهروندان اجرا می‌شود.
براساس این گزارش بلوار شهدای صادقیه با فضای قابل توجه حد فاصل خیابان سازمان آب تا خیابان شهید گلاب علاوه بر توزیع ترافیک به خیابان‌های مذکور، با توجه به فضاهای سبز و مبلمان شهری نقش بسیار مثبتی در خصوص رفاه حال شهروندان ساکن محله و متقاضیان سفر به این محله را دارد.

بیش از ۵۶۰ مورد طعمه گذاری در بوستان های جنوب شهر

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۹ اعلام کرد: طرح ضربتی مبارزه با جانوران مضر شهری در معابر عمومی این منطقه با اجرای عملیات طعمه گذاری در بوستان های این محدوده آغاز شده است.

مجید صبوری با اشاره به گرم شدن هوا و افزایش تجمع موش ها در معابر گفت: در راستای جلوگیری از انتشار آلودگی و مقابله با این جانوران موذی، طرح ویژه ای با اجرای عملیات طعمه گذاری در کلیه بوستان ها و معابر عمومی آغاز شده است.

وی افزود: طی این اقدام ۵۶۴ مورد طعمه گذاری و ۱۶۳ مورد انسداد کلونی در بوستان ها صورت گرفته و طی بازدیدهای روزانه از این نقاط تاکنون ۵۶ مورد لاشه نیز جمع آوری شده است.

به گفته صبوری در فاز دوم این طرح محدوده اطراف کلیه کیوسک های مطبوعاتی و غرف بازیافت منطقه طعمه گذاری می شود ضمن اینکه با طعمه گذاری در تمام نقاطی که احتمال وجود لانه موش و محل زندگی آنها وجود دارد از جمله  اماکن مخروبه و متروکه، مراکز بهداشتی و درمانی، معابر، کانال ها، انهار، فضاهای سبز و ...   از وجود جانوران موذی پاکسازی می شود.

وی با تأکید بر اینکه حفظ بهداشت محیط و پرهیز از ریختن ضایعات و پسماندها در معابر، جوی و زمین های بایر می تواند مانع از تجمع موش ها و ادامه حیات این جانوران ناقل بیماری ها شود خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند درصورت مشاهده این جانوران موذی و یا نقاطی که احتمال تجمع آن ها وجود دارد با شماره ۱۳۷ تماس بگیرند.